Ze čtyř závodů tři vítězství. Před mistrovstvím Evropy jsem na tom asi dobře, říká Rohan

15.05.2022

Stříbrný medailista z loňských olympijských her Lukáš Rohan vyhrál tři ze čtyř dosavadních závodů Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu. Po dvou výhrách na Trnávce přidal o víkendu v Troji vítězství a závěrečné třetí místo. "Nemůžu vyhrávat každý den, důležitý závod mě čeká za dva týdny," připomněl Rohan nadcházející mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši.

"S výkony jsem naprosto spokojený, protože kromě úplně závěrečné jízdy jsem jel hodně vysoko a vlastně jsem ani jednou neskončil horší než třetí," říká Rohan, který měl reprezentační nominaci jistou díky výsledkům z olympijských her. "I kdybych o nominaci jel, tak bych ji získal, což potvrzuje, že jsem v reprezentaci správně," pokračuje.

Rohana těšilo, že předváděl kvalitní výkony i v období, kdy absolvuje těžkou přípravu na zmíněné evropské mistrovství. "Ve finálových jízdách mi trochu docházely síly, což se mi normálně nestává. Věřím ale, že když budu na mistrovství více odpočatý, tak ta hlavní jízda bude vypadat jinak," říká Rohan.

A jak zvládl šestadvacetiletý sportovec závody, ve kterých mu na rozdíl od konkurence o nic nešlo? "Zažil jsem to už minulý rok před olympiádou a nejel jsem moc dobře, protože bez tlaku se nedokážu vybičovat k top výkonu. Letos jsem to pojal trochu jinak. Dostával jsem se pod tlak uměle a musím říct, že mi to fungovalo, protože jsem se před startem cítil nervózní," dodává.

Už ve středu se Rohan společně s reprezentací přesouvá do Liptovského Mikuláše, kde bude týden jezdit na trati, na které se bude závodit o evropské medaile.