Zápas roku v Lucerně nebude! Soupeř zrušil dohodu, je to rána pod pás, zlobí se profesionální boxer Ducár

06.10.2021

Český profesionální box přišel o parádní tečku za rokem 2021. Na tradičním galavečeru v pražské Lucerně měl 29. prosince Vasil Ducár absolvovat odvetu duelu s Václavem Pejsarem. Toho v prosinci loňského roku Ducár porazil na stejném místě, když bitva skončila ve třetím kole. Jenže teď se Pejsar rozhodl od souboje ustoupit. "Je to ohromná škoda, utrpí hlavně box, který se tady snažíme ukazovat v dobrém světle. Teď přijde o hlavní zápas ve svatostánku boxu, moc mě to mrzí," komentoval novinku Ducár.

Fanoušci se těšili, Lucerna nabízí tradiční sportovní svátek na konci roku a boxerské souboje jsou hlavním tahákem. Oba známí rohovníci byli s Matoušem Rajmontem ústně dohodnutí, tak pustil zprávu o souboji do světa. Oba boxeři se začali chystat na zápas, jenže ten se nakonec neuskuteční. "Došlo ke zrušení souboje, a to ze strany Vaška Pejsara. Je to zvláštní. Jeden den čtu zprávy, jak se na zápas připravuje, jak má nachystané plány a další den zápas zruší," kroutí hlavou jednatřicetiletý rohovník, jenž má v profesionálním ringu na kontě devět výher ze čtrnácti soubojů.

Stejně jako všichni fanoušci bojových sportů se do Lucerny moc těšil, zvláště, když se dalo čekat, že tentokrát bude svatostánek boxu praskat ve švech a fanoušci vytvoří bouřlivou kulisu. "O to víc vše mrzí. Měl to být v uvozovkách Zápas roku," konstatuje Ducár, jenž se vehementně snaží, aby se obrázek českého profiboxu zlepšoval. "Chtěli jsme český profiring posunout zase výš. Bohužel to Venca zrušil, i když to bylo dojednané. Je to rána pod pás," říká zklamaný Ducár.

Přitom právě v zájmu jeho soupeře mělo být, aby se zápas uskutečnil a on měl šanci oplatit sokovi rok starou jasnou porážku. Spoléhal na to i promotér Lucerny Matouš Rajmont, jenž akci pořádá dlouhá léta. "Došlo ke zrušení ze strany Vaška Pejsara. Myslel jsem, že jsou féroví, protože si s promotérem podali ruce, tak všechno platí. Potom ale zápas z nějakých vlastních pohnutek zruší. Tři měsíce před akcí, kdy tam není žádné zranění, nic," neskrývá rozčarování Ducár.

Ten má jasno, co za krokem soupeře stojí. Pejsar se totiž dohodl na spolupráci s nově vznikající stájí profesionálního boxu nazvanou "Tohle je box". Stojí za ní bývalý profesionální boxer Lukáš Konečný, jenž vede Czech Professional Boxing Union, a podporuje ji Michal Dittrich. Ti se podle všeho domnívají, že by si Pejsar zasloužil za zápas více peněz, když ve svém prohlášení o zrušení duelu píší, že je třeba zajistit férové podmínky...

"Je to jen kalkul, což mě mrzí. Na zápas jsem se moc těšil a moc mě mrzí, že došlo k této situaci, protože tím utrpí hlavně český profesionální box. Místo hlavního zápasu večera bude k vidění K-1 a box se dostane do ústranní," neskrývá svůj názor Ducár.

Zaskočený a nemile překvapený byl vývojem situace také promotér Matouš Rajmont. Ten situaci okomentoval pro média následovně. "Vašek je určitě skvělý boxer a fajn člověk, který si zaslouží profesionální servis, ale tady jsme prostě porušili dohody, které vznikly dávno před tím, než byla uzavřena smlouva s Lukášem Konečným. Po právní stránce je to určitě takto asi správně, ale po lidské s tím cítím problém," uvedl Rajmont pro kaocko.cz a potvrdil slova Ducára, že boxerský souboj nahradí v programu špičkové souboje K-1.