Začátek bez nervů na Trnávce? Nic víc si vodák nemůže přát, říká Rohan před začátkem sezony

06.05.2022

Stříbrný medailista z olympijských her v Tokiu Lukáš Rohan začne letošní ročník na legendárním vodním kanálu Trnávka. "Tam jezdili úplně všichni, takže zajezdit si tam je každý rok paráda, navíc má být o víkendu hezky. Co více si můžu přát," říká vodní slalomář Rohan.

Český pohár Skupiny ČEZ v Trnávce napoví o tom, kdo bude reprezentovat na letošních vrcholných akcích. "Díky výsledku z olympiády jsem přednominovaný, takže bych ani na Trnávce nebo příští víkend v Troji nemusel závodit, ale chci jet," říká Rohan.

"Každopádně na Trnávku se těším, protože je to vodácký svátek. Mám to tam hodně rád, protože je to jedna z posledních hodně divokých vod, na které ještě náš sport děláme. Zároveň je to historická trať ještě z roku 1981," připomíná Rohan.

Trnávka, která leží v obci Želiv, patří mezi vůbec nejtěžší umělé trati na světě. "Během čtyřiceti let samozřejmě nějaké změny kvůli bezpečnosti proběhly, ale žádné rapidní, takže kanál vypadá pořád dost podobně jako před čtyřiceti lety," pokračuje brzy sedmadvacetiletý vodní slalomář.

Právě během prvních dvou závodů českého poháru na Trnávce a poté v pražské Troji bude Rohan ladit formu na první vrchol sezony. Už na konci května totiž proběhne mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši. "To je první vrchol sezony. Druhý bude na konci července mistrovství světa v Německu," dodává Rohan.