Ducár si pochvaloval kemp elitních českých a slovenských boxerů. Nechyběla ani mladá Jílková

17.01.2022


Nejlepší český boxer Vasil Ducár má za sebou týdenní tréninkový kemp, který uspořádal plzeňský klub Patron Boxing pro elitní české a slovenské boxery.

"Pozvánku jsem dostal na poslední chvíli, a když jsem zjistil, kdo všechno měl přijet, tak jsem neváhal ani chvíli. Probíhaly tady kvalitní a tvrdé sparingy a navíc mi celý kemp parádně sedl do přípravy na nadcházející zápas," pochválil Ducár organizátory z klubu Patron Boxing.

Momentálně 32. nejlepší boxer na světě si pochvaloval také velmi kvalitní servis pro boxery. "Co se týče tréninku, tak v takovém režimu bych se připravoval i doma, ale v Plzni to bylo pro všechny boxery daleko snazší díky komfortu, který jsme měli."

"Vlastně jsme jenom trénovali, jedli a spali," vysvětlil Ducár a zároveň na dálku poděkoval své manželce, že za něj během kempu převzala všechny jeho povinnosti. "Byla to hrdinka týdne," dodal.

Náročný tréninkový režim si vyzkoušela v Plzni také jedna boxerka. Konkrétně mládežnická mistryně Evropy Viktorie Jílková. "Bylo to tady super, moc jsem si to užila. Vážím si toho, že jsem vůbec mohla být týden mezi nejlepšími boxery z Česka a Slovenska," vypráví Jílková, která v únoru oslaví patnácté narozeniny.

A co si nadaná sportovkyně odnesla z kempu do další kariéry? "Trenéři mi tady říkali, abych zapracovala na předvídatelnosti, protože moc nenaznačuju údery. A taky bych měla více uvolnit zadní zvedák, který je v boxu důležitý, protože je to jeden z nejtvrdších úderů," vysvětluje Jílková.

I tyto rady může mladá boxerka, která vedle bojových sportů reprezentuje Česko také v hokeji, využít už na konci ledna na mezinárodním boxerském turnaji v Srbsku.