Těším se, až se před turnajem vyspím ve vlastní posteli, říká Choupenitch

25.03.2022

Šermíř Alex Choupenitch se v sobotu poprvé od loňské tokijské olympiády představí před českými fanoušky. Konkrétně v hale svého brněnského mateřského klubu, ve které proběhne mezinárodní turnaj Sokol Cup.

Pro bronzového medailistu ze zmíněných japonských her bude turnaj speciální v tom, že se před ním vyspí ve vlastní posteli. "Je super, že se ráno vzbudím a půjdu na turnaj," připomíná Choupenitch, že během celé kariéry tráví drtivou většinu času v zahraničí.

Teď ale konkurence přijede za ním. "Bude tady přes sedmdesát šermířů ze zahraničí, takže to bude největší český turnaj s mezinárodní účastí. Navíc mi to zapadá do přípravy na Světový pohár v Bělehradě. Nejlepší ale je, že si zašermuju na domácí půdě," těší se brněnský rodák.

Sokol Cup se v minulých dvou letech kvůli koronavirovým opatřením nekonal. "I proto bych chtěl všechny pozvat. Bude k vidění parádní šerm a taky je to jedna z mála příležitostí, kdy mohou vidět v Česku nejen mě, ale právě i zahraniční šermíře," dodává sedmadvacetiletý fleretista.