Stewartová vyhlásila před Evropským pohárem útok na další český rekord

26.05.2022

Elitní česká vytrvalkyně Moira Stewartová se v sobotu představí na Evropském poháru v běhu na 10 000 metrů ve francouzském Pacé, kde by ráda zaútočila na další český rekord. Už v březnu se jí totiž povedlo zaběhnout národní rekord v půlmaratonu.

Dcera skotského otce a české matky před měsícem ovládla české mistrovství v běhu na 10 000 metrů v Otrokovicích, kde si už pro sedmý domácí titul doběhla stylem start cíl v čase 32:51,74.

Ve Francii by stále teprve šestadvacetiletá běžkyně ještě čas vylepšila. "Chtěla bych mířit na čas okolo českého rekordu. Ať už padne nebo ne, tak bych ráda zaběhla čas okolo 32:30," říká Stewartová s tím, že český rekord v čase 32:27,68 drží už téměř 22 let Alena Peterková.

Stewartová bude navíc v Pacé nasazená v kvalitněji obsazeném běhu A. "Doufám, že se poběží rychle a já budu schovaná v davu, což je lepší, než kdybych třeba závod sama táhla," připomíná reprezentantka Olympu, že právě na republikovém šampionátu běžela celou dobu osamocená.

"Evropský pohár na desítku byl pro mě vždy jeden z nejkvalitnějších a zároveň nejoblíbenější závodů v roce. Letos jsem se na něj vyloženě připravovala, minulý rok jsem to nezvládla v kombinaci s maratonem, ale letos jsem tomu věnovala přípravu. Doufám, že z toho ve finále bude dobrý čas," uzavírá Stewartová.