Stewartová ovládla Běchovické MČR v rekordním čase!

26.09.2021

125.ročník tradičního závodu Běchovice - Praha byl zároveň oficiálním mistrovstvím České republiky v silničním běhu na 10 km. Česká šampionka z drahý na stejné trati Moira Stewartová závod ovládla v traťovém rekordu 33:24 před stříbrnou rivalkou Terezou Hrochovou.

„Na závod jsem se moc těšila. Měla jsem tam velkou vyzyvatelku Terku Hrochovou, takže jsem očekávala nějaký souboj, ale ona odpadla docela brzo," říkala bezprostředně po závodě česká reprezentantka se skotskými kořeny.

„Ve finále to tedy byl spíš můj souboj s časem. Já jsem tam okolo sebe měla spoustu kluků, který mi dopomohli k tomu, abych běžela rekord. Nakonec z toho byl český traťový rekord, což jsem byla docela dost překvapená. Přípravu jsem měla tak tři týdny, protože na konci srpna jsem měla volno," zářila v cíli letos již dvojnásobná šampionka na této trati.

„Nejhorší byl pověstnej hrdlořezák, to je osmý kilometr. To se běží dost do kopce. Ale když jsem kilák do cíle viděla ten čas, tak jsem si říkala, že by mohl padnout český traťák. A ve finále padnul, takže jsem z toho nadšená," hlásila v cíli vyčerpaná, ale spokojená atletka.

Link na audiozprávu s hodnocením Moiry: 

https://drive.google.com/drive/folders/1M06_QPqXLHz8UrTSfpQTBG8IXtqz86Gw?usp=sharing