Skok v Liptovském Mikuláši? Nikde jinde něco takového není, varuje před ME Rohan

25.05.2022

Už ve čtvrtek začíná v Liptovském Mikuláši mistrovství Evropy ve vodním slalomu, na kterém nebude chybět také stříbrný medailista z Tokia Lukáš Rohan. Kvalifikace v kategorii C1 je na programu v pátek dopoledne.

Do dějiště šampionátu se česká reprezentace vydala s více než týdenním předstihem. "Chtěli jsme tady ještě něco najezdit, což si myslím, že je dobrý a zároveň osvědčený tah. Kromě jednoho dne, kdy jsem si udělal volno, jsem chodil některé dny i dvakrát denně na vodu, abych tady ještě něco natrénoval," říká Rohan.

Právě stříbrný medailista z Tokia měl už před sezonou jistou reprezentační pozvánku, i tak ale ovládl květnové nominační závody, do kterých nastupoval z plného tréninku.

Ostatně přípravu neošidil ani v Liptovském Mikuláši. "Měl jsem ještě i tréninky v posilovně, nebo jsem běhal. Voda je totiž tady specifická a člověk musí nejvíce natrénovat skok, který je uprostřed na takzvaném soutoku dvou tratí," připomíná Rohan, že v areálu vtéká do delší trati Váh také trať Orava.

"Něco takového nikde jinde není, takže je potřeba se přizpůsobit a naučit se správně dávat náklony. Doufám, že se mi povedlo najezdit ideální stopu, ale na druhou stranu ten skok je opravdu vabank. Bude také záležet i na tom, jakou trať pořadatelé vymyslí," pokračuje český reprezentant, který den po případné finálové jízdě oslaví 27. narozeniny.

A jak využil Rohan den volna ve městě poblíž Tater? "Stihl jsem i výlet do skal, byli jsme lézt, což je pro mě vždy odreagování. Něco takového potřebuju, protože mi neprospívá, když se pořád soustředím jen na závod," dodává elitní český vodní slalomář.