Seemanovou těší, že se plavání dostává stále více do popředí. I díky parťákům z tréninkové skupiny

02.12.2021

České elitní plavce čeká už za dva týdny mistrovství světa v Abu Dhabi, kam se chystají hned tři plavci z tréninkové skupiny Petry Škábové, do které patří momentálně nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová a také Ondřej Gemov s Kristýnou Horskou.

Všichni tři ukázali výborné výkony na nedávném kontinentálním šampionátu v ruské Kazani, ze které přivezla Seemanová stříbrnou medaili i přes zdravotní potíže. "Šampionát jsem si extrémně užila, protože mě všichni tři mí svěřenci příjemně překvapili," připomíná Škábová také nový český rekord Gemova a čtvrté místo Horské.

Progres tréninkových parťáků oceňuje také samotná Seemanová, která má za sebou dvouměsíční zkušenost v prestižní plavecké týmové soutěži ISL.

"Je skvělé, že se nám všem daří. Navíc jsem člověk, který chce úspěchy prožívat s někým. Dlouhodobě se snažím, abych dostala plavání v Česku do podvědomí, takže je super, že mi pomáhají další plavci. Navíc z tréninkové skupiny Petry, kde se všichni podporujeme a máme na trénincích zábavu," pokračuje Seemanová.

Škábová oceňuje nasazení všech svých plavců, které ovlivňuje právě přístup Seemanové. "Tréninky vede Bára, která na vavřínech nespí, takže nemá šanci usnout ani nikdo jiný. Ona má svoje tempo, které dlouhodobě drží a všichni ostatní se toho chytli, takže teď jeden druhého jen tak nepustí." směje se Škábová. "Tréninky s Bárou mě baví ještě více, protože mají takový drajv," souhlasí Gemov.

Seemanová navíc své tréninkové parťáky inspiruje také zmíněnou zkušeností v ISL, kterou by si Gemov i Horská rádi vyzkoušeli už příští rok. Oba se shodují totiž na tom, že závody za sebou v rychlém sledu tak jako v ISL plavce posouvají zase o něco blíže světové špičce.

A co čeká trenérka od svých svěřenců na mistrovství světa ve Spojených arabských emirátech? "Všichni, kdo mě znají, ví, že nerada vyhlašuju nějaké cíle. Ale byla bych ráda, kdyby se zase všichni zlepšili a dostali se na svých tratích do finále."

K nejlepším výkonům na šampionátu, který začíná už 16. prosince, možná pomůže i výborná nálada v tréninkové skupině, o kterou se stará stále dobře naladěný Gemov, který by během tréninků rád pouštěl hudbu.

Jenže. "Trenérka zařadila už něco z mého playlistu i na ten svůj, jenže to jsou pořád jenom dvě písničky. Takže občas posloucháme bohužel pomalé a staré písničky od Marie Rottrové nebo Hany Zagorové," rozesmál na závěr všechny Gemov.

Link na foto zdroj: Sportegy: https://drive.google.com/drive/folders/1Lx_sCQ09CUA2g3r7iux4LiAjmJGASgRW?usp=sharing