Seemanová poplave po zranění, Gemov by rád splnil limit na mistrovství Evropy

08.04.2022

Zatímco v současnosti nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová bude o víkendu plavat na prestižních závodech ve Stockholmu, tak další elitní český plavec Ondřej Gemov se bude snažit o splnění limitu na mistrovství Evropy v nizozemském Eindhovenu.

Oba zmíněné plavce čekají závody po více než měsíční pauze, během které se Seemanová připravovala s elitními mezinárodními plavci ve španělském Tenerife. "Bohužel jsem měla v průběhu soustředění zase zhruba týdenní pauzu kvůli zranění, které se mi vrátilo ze zimy," vysvětluje plavkyně, která oslavila na začátku dubna dvaadvacáté narozeniny.

"Takže vlastně nemám žádná očekávání," pokračuje Seemanová, která ale bez očekávání startovala také na začátku března na mezinárodních závodech v Marseille, kde tehdy zvládla nový český rekord na trati 50 metrů motýlek.

"Naštěstí ale do Švédska neletím plnit limity na velké závody, takže spíše chci, aby se mi plavalo dobře a uvidím, na co to bude stačit," dodává Seemanová, která ve Stockholmu nastoupí do závodů hned na pěti tratích.

Naopak limit na evropské mistrovství, které letos proběhne v italském Římě, by velmi rád na nadcházejících závodech splnil další člen sportovního centra VSC Ondřej Gemov.

"Podařilo se mi dostat na svou závodní váhu, takže se ve vodě cítím úplně jinak. Rozhodně chci, aby to lítalo o dost lépe než na závodech, na kterých jsem byl doteď," říká český rekordman na trati 200 metrů motýlek.

"Jelikož to mám jako kvalifikační závod na mistrovství Evropy, tak bych byl rád, kdyby se mi limit povedlo splnit už teď, abych měl klid do dalšího tréninku," dodává Gemov.