Seemanová po zranění znovu na startu. Dopadlo to nad má očekávání, hlásí

07.02.2022

Barbora Seemanová má za sebou první závody po zranění, kvůli kterému odstoupila z prosincového mistrovství světa v krátkém bazénu. "Bála jsem se, že poplavu fakt hodně pomalu, ale nakonec to bylo docela slušné," usmívá se Seemanová, která reaguje také na velké změny ohledně termínů a také pořadatelství letošního mistrovství světa.

Poprvé od zranění zad závodila Seemanová ve francouzském Nice, kde v rámci plavecké Golden Tour nastoupila poprvé v letošním roce. "Závody dopadly dobře, upřímně až nad má očekávání. Bála jsem se, že poplavu fakt hodně pomalu, protože mám zatím nulovou sílu, takže jsem všechno tahala jen technikou a frekvencí," vysvětlila čerstvá česká plavkyně roku.

"S výkonem Báry jsem velmi spokojená. Do Francie jsme nejely s žádným cílem, v podstatě šlo o to, aby se znovu postavila na startovní blok a zase dala tělo do závodního módu," pokračuje trenérka Petra Škábová s tím, že se Seemanová v Nice představila v doplňkových disciplínách.

"Jsem ráda, že není po závodech bolavá, a že se můžeme teď už více opřít do práce a začít znovu s dvoufázovou přípravou, což asi bolavé opět bude, ale tak to musí být," usmívá se trenérka, která vede také dalšího elitního českého plavce Ondřeje Gemova, který v Nice závodil i přes zdravotní potíže.

Celá tréninková skupina Škábové v posledních dnech musela hned několikrát přehodnotit plány na první polovinu roku vzhledem ke zrušení mistrovství světa v Japonsku. Mezinárodní plavecká federace FINA nicméně za necelý týden oznámila, že se šampionát nakonec uskuteční v červnu v Maďarsku, tedy o měsíc později, než bylo v plánu.

"Původně jsem byla spokojenější, když bylo mistrovství odloženo, protože bude složitější se vracet do formy po zranění. Na druhou stranu jsem ráda, že budeme mít vrchol sezony," pokračuje Seemanová, která se raduje také z toho, že mistrovství proběhne v Evropě.

Škábová přiznala, že nebylo snadné měnit ze dne na den plány, nicméně souhlasí s momentálně nejlepší českou plavkyní. "Měsíc navíc nám dá více času a hlavně jsme všichni rádi, že bude vrchol sezony v Evropě. Do Budapešti můžeme úplně na pohodu jet vlakem. Nemusíme ani řešit aklimatizační soustředění," dodává Škábová s tím, že původně měla plavecká reprezentace před MS ladit formu v Japonsku.