Seemanová nepojede na mistrovství světa. Raději se chci doléčit, říká

09.05.2022

Barbora Seemanová se rozhodla, že nebude startovat na červnovém mistrovství světa v Budapešti. "Hlavním a jediným důvodem jsou mé zdravotní problémy," vysvětluje finalistka poslední olympiády v Tokiu.

Úřadující česká plavkyně roku měla patřit v Maďarsku mezi největší české hvězdy, nicméně od konce loňského roku ji trápí zranění. "Už v zimě na MS jsem byl zraněná s tím, že jsem se sice vyléčila, ale po zátěži jsem přetížila druhou stranu těla a zranění se mi vracelo," vysvětluje Seemanová.

Dvaadvacetiletá plavkyně teprve na začátku května odtrénovala dva týdny bez bolesti. "Takže jsme se rozhodli, že na mistrovství neodcestuji, protože nechci reprezentovat Českou republiku s tím, že bych si jela pro patnácté místo. I kdybych se náhodou dostala do finále, tak bych byla zklamaná, kdybych neútočila na osobní rekord," pokračuje Seemanová.

"Tréninkově jsme nestihli odtrénovat to, co je potřeba na úspěch ve finále. Společně s Bárou jsme se shodli, že vybereme na letošní ročník jeden vrchol a dáme přednost doléčení a bezbolestným tréninkům," říká trenérka Petra Škábová s tím, že se Seemanová soustředí na srpnové mistrovství Evropy v Římě.

"Nechci jezdit na závody s tím, že nejsem stoprocentně připravená. Takto se před sebou i plaveckým světem nechci prezentovat, takže si myslím, že jsem se rozhodla správně," uzavírá Seemanová.