Rohan zvládl opravnou jízdu a pojede semifinále. V hlavě to byl opravdu náročné, říká

27.05.2022

Vodní slalomář Lukáš Rohan postoupil na mistrovství Evropy do semifinále. V kvalifikaci sice musel podstoupit druhou opravnou jízdu, ve které ale předvedl čtvrtý nejlepší čas dne a jako jediný Čech bude v neděli bojovat v kategorii C1 o postup mezi nejlepších deset.

Na vodním kanále v Liptovském Mikuláši musel Rohan podstoupit v pátek dokonce tři jízdy, protože po individuálním závodě byly na programy také hlídky.

"Opravná jízda je pro všechny hodně náročná. Dostat se mezi kanoisty do nejlepší pětky je opravdu těžké a dnes to bylo ještě náročnější, než jsem čekal," říká Rohan, kterému postup v první jízdě utekl i kvůli čtyřem trestným sekundám. "Mrzí mě zbytečné chyby, kvůli kterým jsem musel do opravné jízdy," dodává.

Na druhou stranu v opravné jízdě, která je pro všechny závodníky psychicky mnohem náročnější, předvedl stříbrný medailista čtvrtý nejrychlejší čas dne a zaslouženě postoupil.

"S druhou jízdou jsem spokojený. Jsem rád, že jsem si pohlídal poslední kombinaci, která je tady opravdu hodně zrádná a nakonec to stačilo na postup, což byl dnešní cíl," pokračuje vodní slalomář, který v pondělí oslaví sedmadvacáté narozeniny.

"Myslím, že mi opravná jízda dala před semifinále hodně. Už teď mám za sebou v hlavě náročný stav, takže se pokusím napodobit postupovou jízdu a doufám, že postup do finále klapne, což je můj cíl," dodává Rohan ohledně individuálního závodu.

Po opravné jízdě čekal Rohana ještě týmový závod, ve kterém ale Češi ve složení Rohan, Václav Chaloupka a Vojtěch Heger skončili až na šestém místě. "Cílem byla určitě medaile, protože na loňském mistrovství světa jsme jeli skvěle a skončili těsně druzí," říká Rohan.

"Když ale jede člověk třetí jízdu v rozmezí tří hodin, tak je pochopitelné, že mu dojdou síly. Vojtovi poslední úsek nevyšel, ale to se mohlo stát komukoliv z nás," uzavírá Rohan.