Rohan v Troji bez potíží postoupil. V semifinále pojedu odvážněji, slibuje

10.06.2022

Vodní slalomář Lukáš Rohan postoupil v rámci závodu Světového poháru v pražské Troji do semifinále v kategorii C1. Stříbrný medailista z loňských olympijských her v Tokiu je rád, že před nedělním programem pošetří síly. "Věřím, že na tom budu ještě lépe," říká.

"Jsem spokojený, protože dnes bylo hlavním cílem postoupit. Co si budeme povídat, o nic více v kvalifikaci nejde," začíná hodnocení Rohan, který předvedl čistou jízdu a časem 92,87 vteřiny si zajistil postup jako šestý nejrychlejší v první kvalifikační jízdě.

Hned šestnáct z dvaceti postupujících z první jízdy zajelo čistě. "Trať byla dneska jednoduchá, takže jsem si dopředu říkal, že to bude docela vyrovnané, což se potvrdilo," pokračuje Rohan s tím, že na nejrychlejší čas ztratil pouze 2,21 vteřiny.

"Na druhou stranu jsem udělal docela dost takových malých chyb, které se ve výsledku nakupily. Tomu se budu chtít v neděli vyvarovat," říká Rohan.

A jakou zvolil Rohan strategii do kvalifikace? "Nechtěl jsem jet úplně na jistotu, protože tyčky byly docela vysoko oproti ránu. To znamená, že se moc nešťouchá a nechybuje, takže jsem si říkal, že bude ideální jet takový zlatý střed. Neriskovat příliš, ale zároveň nejet moc opatrně," vysvětluje český reprezentant, který nedávno oslavil 27. narozeniny.

"Nakonec jsem se přistihl, že jsem jel opatrně, ale zase to do kvalifikace patří. V semifinále budu muset jet odvážněji," slubuje Rohan. "Hlavně jsem ale rád, že trochu pošetřím síly. Zítra si půjdu jen trochu zapádlovat a věřím, že v neděli se budu cítit ještě o trochu lépe," dodává.