Rohan ovládl závod domácího poháru, přesto byl na sebe přísný. Chtěl jsem ve finále zajet ještě lépe, říká

07.05.2022

Vodní slalomář Lukáš Rohan odstartoval Český pohár Skupiny ČEZ vítězně, když na Trnávce zvítězil s přehledem v kvalifikaci i ve finálové jízdě. "Jenom mě mrzelo, že jsem ve finále nezlepšil svůj kvalifikační čas," říká stříbrný medailista z loňských olympijských her.

Rohan nastoupil proti domácí konkurenci bez nervů, protože díky výsledkům z minulého ročníku má nominaci na velké světové akce jisté. "Co se týče výsledku jsem rozhodně spokojený, vyhrál jsem obě jízdy. Jel jsem čistě bez žádné velké chyby, což je super," říká šestadvacetiletý reprezentant.

Stříbrný medailista z Tokia vyhrál obě jízdy na jednom z nejtěžších umělých kanálů v Evropě o necelých šest vteřin. "Na druhou stranu mě trochu mrzí, že finálová jízda byla oproti té kvalifikační trochu pomalejší a trochu horší," připomíná Rohan, že v kvalifikaci zajel o necelé dvě vteřiny rychleji.

"Sice to stačilo na vítězství, ale můj pocit z finálové jízdy tak dobrý nebyl. Vlastně mým cílem bylo, abych se sám sebe ve finálové jízdě porazil. Asi se trochu projevila i únava a bylo znát, že mi to dole tolik neklouzalo. Ale oproti ostatním to bylo pořád dobré, takže jsem spokojený," uzavírá Rohan, kterého už za týden čeká další závod, tentokrát v pražské Troji.