Rohan bere z pražského závodu Světového poháru třetí místo

12.06.2022

Vodní slalomář Lukáš Rohan dojel v závodě Světového poháru v pražské Troji na třetím místě v kategorii C1. Stříbrný medailista z olympiády v Tokiu nestačil pouze na prvního Slovince Luku Božiče a Nicolase Gestina z Francie.

Rohan postoupil do finále šestým nejrychlejším časem s tím, že ve finále čekal na výsledky hned pěti soupeřů, kteří jej mohli připravit o stupně vítězů. Lepší čas než Rohanových 99,88 vteřiny nikdo z favoritů nezajel.

"Jsem hodně spokojený, trochu mě mrzí, že jsem před jízdou neměl dobré informace, protože tyčky byly oproti semifinálové jízdě o hodně výš. Kdybych to věděl, jel bych jinak," hodnotil Rohan s tím, že si tuto informaci měl zjistit.

"Na druhou stranu je otázkou, jak by moje jízda dopadla, kdybych to věděl. Každopádně během jízdy jsem trochu experimentoval a hlavně se snažil jet na hraně, protože jsem na startu slyšel vedoucí čas 97,75, který byl skvělý," ocenil český reprezentant parádní výkon zmíněného Božiče.

A mohl Rohan udělat něco na trati lépe? "Trochu mě mrzí dvě chybičky v dolní pasáži, ale je z toho medaile, což je skvělé. Takže musím být spokojený," dodal sedmadvacetiletý vodní slalomář.