Přidá Stewartová sedmý republikový titul na desítce? I díky počasí by se mohlo běžet svižně, říká

22.04.2022

Moira Stewartová zaútočí v sobotu na sedmý republikový titul v běhu na 10 000 metrů. Nová česká rekordmanka v půlmaratonu, který zaběhla na konci března v Istanbulu, poběží republikové mistrovství po drobných zdravotních komplikacích. Přesto bude chtít útočit i díky počasí na kvalitní čas.

"Musím se přiznat, že příprava na desítku na dráze byla zase trochu komplikovaná, protože po půlmaratonu mě začalo bolet pro změnu druhé koleno," připomíná Stewartová, že na přelomu roku netrénovala kvůli bolesti kolena.

"Musela jsem opět trochu zvolnit, takže těch tréninků nebylo tolik, kolik bylo původně v plánu. Pár rychlostních tréninků jsem ale stihla a myslím si, že vypadaly hodně slibně," pokračuje šestadvacetiletá atletka, která pochází z česko-skotské běžecké rodiny.

Stewartové navíc hraje do karet předpověď počasí, protože v předchozích dvou ročnících byla teplota na konci dubna téměř letní. "Věřím, že by se mohl běžet nějaký svižnější čas. Počasí nám přeje a mělo by být chladněji," přeje si česká atletka.

"Desítky vždycky bývají odpoledne. V tuto roční dobu to bývá vždy loterie, jestli bude horko, nebo jestli bude zima. Oproti loňsku to zatím vychází docela dobře," dodává před závodem, který se letos poběží v Otrokovicích.

Ženy a juniorky poběží od 16.20. "Uvidíme, co řeknou soupeřky. Jestli se domluvíme a poběžíme rychle, nebo jestli z toho bude taktický závod, což bych úplně nechtěla. Na druhou stranu já se vždycky zařídím podle toho, jak se závod vyvíjí a podle toho běžím," uzavírá Stewartová.