Práce celé lajny, typický švédský gól a dvakrát vymetená pavučina. Langer o jeho čtyřech gólech v zápase

31.01.2022

Nejproduktivnější Čech v elitní švédské florbalové lize Filip Langer přidal další čtyři zásahy, které ho vynesly na jedenáctou příčku v kanadském bodování celé ligy. Kalmasrund se navíc po výhře 11:5 nad týmem Thorengruppen vrátil mezi nejlepších osm týmů soutěže, které čeká v březnu vyřazovací část.

Kalmasrund na severu Švédska proti přímému konkurentovi o místo ve vyřazovací části dominoval i navzdory třídennímu cestování k utkání. "Hráli jsme poprvé ve změněných lajnách, neměli jsme spolu ani jeden trénink, ale zase jsme díky dlouhému cestování měli dlouhou přípravu u videa," vypráví teprve dvacetiletý útočník.

A jak viděl Langer své nejnovější zásahy, kterých si v probíhajícím ročníku připsal už celkově 22. "Poslední dva moje góly byly i o tom, že soupeř už otevřel hru, ale je pravda, že jsem je trefil docela slušně, povedlo se mi vymést pavučinky. První gól byl takový typický švédský z brejku, kterých tady padá nejvíce. A druhý gól vypracovala super pohybem celá lajna."

Díky vítězství má momentálně Kalmasrund 30 bodů, z osmé pozice tabulky ale ztrácí na vedoucí Storvretu pouze pět bodů, což ve tříbodovém systému švédské ligy svědčí o obrovské vyrovnanosti soutěže.

"Zápasy jsou tady naprosto skvělé v tom, že se člověk musí na každý stoprocentně připravit. Když to řeknu blbě, tak si tady nejde proti nikomu odfrknout. Tlak na výsledek je tady obrovský, ale svým způsobem je zábava se s tím popasovat a přijmout výzvu, že se hraje každé kolo o play off," pokračuje Langer.

Florbalisté ve Švédsku se momentálně musí vyrovnávat také s tím, že se mohou zápasy rušit těsně před začátkem. Tak jako se to stalo Kalmasrundu těsně před nedělním zápasem proti týmu Djurgardens.

"Neprobíhá tady testování, je tady všechno volné i co se týče roušek a dalších opatření, za což jsem na jednu stranu rád. Nicméně potom hrozí, že se zruší zápasy na základě nepříliš přesných rychlotestů, což si nemyslím, že je dobře," připomíná Langer zmíněný odložený duel. "Třeba pozitivní kluci od nás z týmu byli bez příznaků, takže testovat na základě symptomů už taky nejde," pokračuje.

Hned ve čtvrtek čeká Kalmasrund další nesmírně důležitý zápas proti Helsingborgu, který je na pozici mimo play off jen kvůli horšímu skóre. "Je to klišé, ale v naši situaci opravdu musíme jít zápas od zápasu, tabulka je nesmírně vyrovnaná," uzavírá Langer.