Paloudová si na domácí scéně vyjela finále. Kamarádi aspoň už ví, co je rychlostní kanoistika, směje se

22.05.2022

Rychlostní kanoistka Anežka Paloudová skončila na domácím podniku Světového poháru v Račicích na konečném šestém místě. Třiadvacetiletá závodnice mezi světovou konkurencí postoupila do finálového závodu na kilometrové trati.

"Mám z toho trochu smíšené pocity. Závod byl strašně těžký, na začátku jsem doufala, že zvládnu vyrazit a potom trochu zvolním, abych měla sílu do cíle. Jenže to dopadlo tak, že jsem zvolnila s tím, že jsem si vůbec neodpočinula. Takže v cíli jsem už tahala ruce ve vodě," říká Paloudová, která v Račicích předčila svého partnera Josefa Dostála.

Dostál společně s Radkem Šloufem totiž v deblu do finále vůbec nepostoupili. "Dala jsem do závodu všechno, ale bohužel to nestačilo. Na druhou stranu ve světové konkurenci je šesté místo krásný výsledek a doufám, že jsem domácí fanoušky nezklamala," pokračuje Paloudová.

Pro rodačku z Českého Krumlova to navíc byl první opravdu velký závod v dospělé kategorii na domácí scéně. "Jsem ráda, že se na mě mohla přijet podívat rodina, kamarádi, spolužáci a další lidi z okolí, kteří ani neví, jak vlastně rychlostní kanoistika vypadá," směje se česká reprezentantka.

A co plánuje Paloudová do letošního ročníku? "Největším cílem je to, abych si zažila závod na 500 metrů tak, abych v následující sezoně mohla podat co nejlepší výkon," dodává Paloudová s tím, že právě v roce 2023 se bude rozhodovat o olympijské nominaci do Paříže 2024.