Olympijský bronz Šloufovi nestačil. Splnil si sen a se čtyřkajakem na MS slaví další medaili

18.09.2021

Nejlepší český kajakář Josef Dostál ukončil sezonu, jeho parťák z bronzového olympijského deblkajaku Radek Šlouf ale ještě odpočívat nehodlal a dočkal se za to další medaile. Usedl do čtyřkajaku a vybojoval na mistrovství světa v Kodani bronz na trati 500 metrů. Rychlejší než posádka Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Vorel, Radek Šlouf byly jen Ukrajina a Slovensko.

"Jízdu hodnotím velmi dobře. Jsem moc rád, že se to povedlo a máme medaili. Povedlo se mi splnit to, o čem jsem snil, když jsem před měsícem po olympiádě rozhodoval, zda o místo ve čtyřkajaku budu usilovat, nebo ne," svěřil se Radek Šlouf krátce po vyhlášení čtyřkajaků na mistrovství světa v Dánsku. "Měl jsem sen vrátit čtyřkajak s celým týmem tam, kam patří, a to je v mých očích - pódium. To se povedlo. Jsem za to vděčný," neskrýval nadšení.

Závodilo se ve větrných podmínkách, které mohly mít vliv na výkony jednotlivých posádek. "Byl silný boční vítr. Myslím, že levou stranu to mohlo zrychlovat více než nás," poznamenal Šlouf. Jenže se tím nenechal rozhodit a rval se ze všech sil o co nejlepší výsledek.

V cíli prý ale nepochyboval o tom, že to jemu i parťákům ze čtyřkajaku cinklo. "Myslel jsem si, že máme medaili jistě. Ale nikdo z nás neviděl Bělorusy. Ti byli na devítce, byli schovaní a my jsme na ně přes ostatní lodě vůbec neviděli, že tam jsou," svěřil se s pocity kajakář.

"Hned jsme se radovali, ale teď víme, že čtvrté místo bylo opravdu blízko. Mohlo to dopadnout hořce, ale nedopadlo," oddechl si. "Jsem šťastný, že jsme tam tu špičku měli my a máme bronz," doplnil.

Český čtyřkajak do finále postoupil po vítězství v pátečním semifinále. Favorizovaní Maďaři, kteří ve čtvrtek v rozjížďce Čechy porazili a šli přímo do finále, zcela vyhořeli a dojeli v boji o medaile na poslední deváté příčce.

Link na audiozprávu od Radka Šloufa s hodnocením najdete ke stažení v linku zde:

https://drive.google.com/drive/folders/1iXKxocSKR7xGA9wF6F5QqIlOpYqe7GAp?usp=sharing