Olympijská běžkyně Marcela Joglová ve hvězdném týmu po boku Warholma a Duplantise

27.09.2021

Splnila si sen v podobě startu na olympijských hrách v Tokiu, česká běžkyně Marcela Joglová se ale těší na nové výzvy. Skvělými výkony se dostala do společnosti největších světových atletických es, když s ní uzavřela partnerství sportovní značka PUMA. Ta spolupracuje například překážkářem Karstenem Warholmem, tyčkařem Armandem Duplantisem nebo americkou běžkyní na dlouhé tratě Molly Seidel. Joglová tak bude ve skvělé společnosti. "Jsem nadšená, že PUMA vstoupila do segmentu vytrvalostního běhu a já jsem součástí této nové éry," přiznává mistryně ČR v půlmaratonu (2020) a 3. nejlrychlejší žena české historie na maratonské trati.

Z pohledu Joglové to vypadá na rok splněných přání. Moc toužila po startu na olympijském svátku v Tokiu. V dubnu si zaběhla osobní rekord a splnila limit, aby mohla pod pěti kruhy startovat. A co víc, z českého tria, brala nejlepší umístění. V extrémních podmínkách skončila na 52. místě. "Olympiáda byla pro mě splněným snem. K těm dalším se chystám doběhnout právě v novém vybavení PUMA," komentuje nové partnerství česká závodnice.

I Joglová dobře ví, jaké kvality se jí dostane. Její nová parťačka Molly Seidel, reprezentující stejnou značku, brala v Tokiu bronz. "Puma je skvělá značka s dlouhou historií, ve které závodí možná největší hvězdy současné atletiky," uvědomuje si.

Obutí od této značky si pochopitelně vyzkoušela už dříve. Na začátku léta pak začala testovat nové boty a byla mile překvapená. "Vzhledem k tomu, jak pohodlně a kvalitně jsem v nich odběhala tréninky, jsem se rozhodla v nich absolvovat i olympijský maraton v Saporru," tvrdí česká závodnice. "Ty boty naprosto splynuly s nohou, perfektně mi sednou a zároveň poskytují pohodlí, proto jsem se rozhodla spojit právě s touto značkou."

Joglová tak bude obouvat na závody odlehčené Deviate Elite Racer a pro trénink všechny běžecké boty PUMA z kolekce Nitro s inovativními technologiemi. K dispozici jí bude také oblečení i ostatní sportovní vybavení této značky.

"PUMA se se svou špičkovou běžeckou kolekcí Nitro s inovativními technologiemi v letošním roce vrátila na běžeckou scénu. Pro naši značku je velmi důležité podporovat mimo jiné právě běžeckou sekci a sportovce v jejich výkonech. Jsme nesmírně rádi, že se k nim nyní řadí i tak nadějná běžkyně, jako je Marcela," dodává Milan Svoboda, Manager Sales Teamsport CZ.

Link na fotky ke stažení:

https://drive.google.com/drive/folders/1XjQxCi9tdxtxw3uAYnJZOJIw1rcyrSA-?usp=sharing