O titul WBA už jako člen nové stáje Patron Boxing. Doufám, že pozvedneme celý český box, přeje si Ducár

24.02.2022

Nejlepší český boxer Vasil Ducár se dohodl se stájí Patron Boxing, za kterou stojí plzeňský podnikatel Patrik Knopp, na dlouholeté spolupráci. Ducár bude největší hvězdou a zároveň také v budoucnu i mentorem pro mladé naděje zbrusu nové stáje.

Plzeňská boxerská stáj Patron Boxing vznikla i díky dlouholetému přátelství mezi zmíněným Knoppem a bývalým českým mistrem v těžké váze Pavlem Šourem, který je zároveň manažerem nové stáje.

Nová organizace téměř okamžitě po svém vzniku podepsala kontrakt s momentálně největší českou boxerskou hvězdou Vasilem Ducárem. "Přišli s nabídkou, která tady v Česku ještě nebyla. Nejde jen o plný servis pro zápasníky, ale i o galavečery a další akce, které plánujeme," těší se Ducár.

"V lednu už vlastně proběhl první kemp, který organizovali lidé z Patron Boxing. Zúčastnili se ho vedle stájových zápasníků i další boxeři, což zvedlo kvalitu celého soustředění. Do budoucna plánujeme více takových akcí," pokračuje boxer, kterého za měsíc čeká zápas o Interkontinentální titul WBA proti Miku Perezovi.

V Dubaji, kde zápas proběhne pod širým nebem, už bude Ducár boxovat jako člen stáje Patron Boxing. "Jsme připraveni Vasilovi poskytnout ty nejlepší podmínky a vyhovět veškerým jeho přáním, které povedou k vítězství," pokračuje šéf nové plzeňské stáje Patrik Knopp.

A jak vůbec Knoppa napadlo vstoupit do světa profesionálního boxu? "Delší dobu jsme se spolu s Pavlem (Šourem) bavili o tom, že v Plzni vymizely boxerské akce, na které jsme tady byli zvyklí. Po tom, co mi Pavel nastínil českou scénu profesionálního boxu, jsem se rozhodl, že zkusím dělat box jinak," vysvětluje Knopp.

"Chtěli bychom, aby díky těm nejlepším podmínkám, které domácím boxerům nabídneme, stoupl celorepublikový zájem o box. Nechceme box dělat tak, aby jej mediální hvězdy typu youtuberů a rapperů využívali ke zviditelnění. Chceme lidem ukázat, že je profesionální box fantastický sport, který si v zahraničí právem užívá pozornosti, což se u nás dnes tolik neděje. Tohle chceme změnit," pokračuje Knopp.

Vedle Ducára ulovila stáj Patron Boxing další české naděje, kterým by Knopp díky v Česku bezkonkurenčním podmínkám rád pomohl k profesionálním mistrovským pásům. "Chtěl bych, aby si v budoucnu začínající boxeři řekli, že pro ně bude nejlepší volbou Patron Boxing," vysvětluje Knopp, jehož mladší bratr Josef je motokárovým mistrem republiky.

"Co se týče Vasila, tak ten pro nás bude obrovským přínosem. Jednak jako sportovec a do budoucna také jako mentor pro budoucí šampiony," přeje si Knopp.

Ducár doteď spolupracoval s bývalým vícenásobným mistrem republiky v boxu Ladislavem Kutilem. "Byl jsem za to vděčný a fungovalo to. Kvůli koronavirové krizi se ale bohužel náš společný projekt pozastavil. Na druhou stranu jsme se všichni dohodli, že Patron Boxing bude s Láďou spolupracovat, stejně tak i já," cení si Ducár, že nespálil mosty s legendou českého boxu.

A co se týče kontraktu s Patron Boxing? "Vidím v tom i možnost, že se více ukážu na domácí scéně, čímž věřím, že můžu přispět třeba i k tomu, že společně pozvedneme celý český box," připomíná Ducár další plány nové české stáje.

"Opravdu věřím, že když začneme všichni ve stáji pracovat na té nejvyšší úrovni, tak můžeme motivovat mladé kluky, aby začali boxovat. Tím pádem může mít box u nás lepší budoucnost pro diváky a také pro samotné boxery, kteří v celosvětové konkurenci potom nebudou za otloukánky," dodává Ducár.

"Je před námi ještě dlouhá cesta, ale cítím, že na konci nás čeká něco výjimečného, z čeho budeme mít všichni radost," uzavírá majitel stáje Patron Boxing.