Normálně okolo sebe lidi vídám, smála se Malíková po závodě v osmé dráze

15.05.2022

Elitní česká atletka Barbora Malíková otevřela sezonu v běhu na 400 metrů časem 53,22. Na univerzitních závodech, které pořádala Duke University, jí to stačilo na čtvrté místo. "Chtěla jsem být na pódiu, ale nakonec mi to uteklo o tři setiny," říká.

"Čtvrtka se mi neběžela špatně, až na to, že jsem byla v osmé dráze," říká stále teprve dvacetiletá atletka. "Více než první polovinu závodu jsem nikoho neviděla, což mě trochu znervóznilo. Normálně totiž okolo sebe lidi vídám, protože nezačínám závodu nejrychleji," pokračuje.

I tak si ale Malíková vylepšila sezónní maximum. "Čas 53,22 není úplně výhra, ale zase špatné to taky není. Obvykle otevírám sezony okolo 53,50," vysvětluje studentka průmyslového designu na Virginia Tech University.

"Ve finále jsem měla lepší čas než v rozběhu s tím, že v rozběhu jsem dostala šestou dráhu, což bylo mnohem lepší. Osmá dráha mi moc nepomohla, ale jinak jsem se závodem spokojená. Akorát jsem chtěla skončit na pódiu, ale skončila jsem čtvrtá o tři setiny, ale co se dá dělat," uzavírá Malíková.