„Moc rád bych si na olympijských hrách zahrál," mrzí gólmana Mrázka situace ohledně her v Pekingu

22.12.2021

Vedení NHL se podle amerických médií dohodlo s hráčskou asociací NHLPA na tom, že se olympijský turnaj v Číně odehraje bez hokejistů z nejlepší ligy na světě. O možnost startovat pod pěti kruhy tak znovu přijde i český brankář Petr Mrázek. Hráči NHL tak naposledy hráli pod pěti kruhy v roce 2014 v Rusku.

"Reprezentovat na olympijských hrách byl a stále je můj sen, takže mě to hodně mrzí. Bohužel situace se tu každým dnem zhoršuje. Čím dál víc týmů do toho padá včetně Toronta," naráží Mrázek na to, že třeba v noci na dnešek se z původně naplánovaných deseti utkání odehrálo kvůli koronavirové situaci jediné.

"V kombinaci s hrozící několikatýdenní karanténou v Číně je to jak pro NHL tak pro nás hráče velký problém. Naděje se každým dalším dnem rychle zmenšovala a takové rozhodnutí se dalo čekat. Sám mám z toho smíšené pocity," pokračuje brankář Toronta, který oslaví v průběhu olympiády třicáté narozeniny.

"Moc rád bych si za reprezentaci na olympiádě zahrál, ale za těchto okolností nemělo vedení NHL na vybranou, takže mám pro rozhodnutí pochopení. Pevně věřím, že za čtyři roky v Miláně už bude tento problém pevně pod kontrolou a já tak ještě dostanu šanci zabojovat o účast na olympiádě," uzavírá Mrázek.