Mladí florbalisté si znovu vyzkouší reprezentační podmínky. Chystáme i další akce, říká Langer

11.01.2022


Nejproduktivnější český florbalista elitní švédské ligy Filip Langer chystá i letos Skills Camp, na který během února dostanou pozvánky nadaní hráči ročníku narození 2008 a 2009. Ti, na které se v polovině července nedostane, ale nemusí smutnit. Filip společně s trenéry totiž vzhledem k velkému zájmu letos chystá i další podobné akce.

"Kemp jsme vymysleli tak, aby byl co nejvíce prospěšný pro mladé nadané hráč. Z vlastní zkušenosti vím, že mi vždy nejvíce pomáhala konfrontace s těmi nejlepšími," vysvětluje nedávno dvacetiletý útočník, proč na Skills Camp vybírají hráče trenéři.

Pro mladé naděje bude perfektně postaráno. "Snažíme se o to, aby to na kempu vypadalo jako během soustředění reprezentace," říká Langer, který Skills Camp organizuje společně s dalším reprezentantem Martinem Pánkem, reprezentačním trenérem brankářů Tomášem Fibigerem a mládežnickým trenérem Lukášem Lagnerem.

Mladí hráči budou mít k dispozici mimo jiné tréninky s individuálním přístupem, pohovory, rozbory u videa a také třeba kompenzační a protahovací cvičení. "Prostě všechno, co mají k dispozici profesionálové," pokračuje Langer.

Srovnatelnou kvalitu budou mít i další Langerovy akce pro nadané florbalisty, které oznámí prostřednictvím sociálních sítí v nejbližších týdnech. "Uvědomuju si, že o Skills Camp je velký zájem a rád bych vyhověl všem," dodává Langer, proč bude letos v mimosezónním období trávit ještě více času s budoucí generací hráčů.