Malíková prožívá po pěti letech halové déjà vu. Zase neví, co si oblékne, ani co bude říkat v rozhovorech

20.01.2022

Barbora Malíková se po dlouhých pěti letech znovu představí v hale, kterou v posledních letech vynechávala kvůli zraněním, odpočinku, nebo přípravě na olympijské hry. Už v pátek ale dvacetiletá atletka poběží v barvách Virginia Tech University závod na 600 metrů.

Těsně před startem si Malíková vybavila vzpomínky ještě z mládežnických let, kdy na mistrovství republiky zaběhla dorostenecký rekord v čase 54,20, za který tehdy při premiéře v dospělé konkurenci brala stříbro.

"Pamatuju si, jak jsem měla strach, aby mě holky neumačkaly. Nebo co vlastně budu říkat v rozhovorech, kterých jsem se tehdy strašně bála," směje se Malíková, která v USA v lednu začala druhý semestr v oboru průmyslový design.

"Před startem jsem měla strach, že mi nebude fungovat rituál se čtrnácti náramky. Nevěděla jsem ani, co mám mít na sobě. Takže jsem běžela v podprsence, přes kterou jsem měla bolerko. Až později jsem zjistila, že stačí bolerko, protože já pod tím toho moc nemám," tvrdí Malíková.

Po pěti letech řeší česká juniorská rekordmanka totožné otázky. "Teď je situace úplně stejná, což je strašně vtipné. Akorát jsem v roce 2022 a na druhé straně zeměkoule. Zase se bojím, že mě holky u mantinelu umačkají, protože nevím, jak se běhá v hale v USA."

"Znovu se bojím rozhovoru, protože budou v angličtině. Zase nevím, co budu říkat. Kromě frází I am fine, a že to bylo good. A taky nevím, jestli si pod náš univerzitní dres vzít bolerko. Podprsenku už ne, to vím," pokračuje atletka z Oldřišova.

A s jakým výkonem bude Malíková spokojená? "Je to po dlouhé době, ale šestistovku mám ráda. Budu spokojená s časem okolo 1.28. Osobák mám z venku 1.26,5, ale ten jsem neběžela z plného tréninku," uzavírá.