Malíková pomohla své univerzitě k vítězství v šampionátu. Na čtyřstovce brala stříbro

27.02.2022

Barbora Malíková pomohla v noci ze soboty na neděli českého času atletickému týmu Virginia Tech University k celkovému vítězství v letošním halovém šampionátu Atlantic Coast Conference (ACC). Na čtyřstovce doběhla druhá v čase 53,32 a jen o pár hodin později pomohla k důležitým bodům také ve štafetě.

"Přišlo mi to strašně vtipné, protože jsme se na čtvrtku v hale vůbec nepřipravovali. Prostě jsme netrénovali rychlost, protože se soustředíme na venkovní sezonu a byla by blbost se teď trénovat do rychlosti vzhledem k tomu, že sezona bude dlouhá," říká Malíková.

Ostatně Malíková může pomýšlet letos hned na tři vrcholy sezóny. Mistrovství Evropy, světa a také na Letní světové univerzitní hry.

"Běželo se mi dobře, akorát jsem cítila, že nemám rychlost. První kolečko jsem měla nejpomalejší ze všech, ale druhé kolečko jsem měla zase nejrychlejší ze všech. Po doběhnutí jsem se cítila tak, že bych ještě mohla běžet dalších padesát metrů, ale během závodu jsem prostě neuměla přidat na rychlosti," pokračuje Malíková.

Nicméně čas 53,32 je pro Malíkovou novým osobním halovým rekordem, i proto, že v posledních letech v hale nezávodila, a tak si vylepšila vlastní rekord o necelou vteřinu ze závodu z před pěti let.

"Trenér je spokojený, protože jsem pro tým získala body. A hlavně i z toho pohledu, že je to moje první halová sezóna s tím, že jsem vlastně jen den před finále běžela první čtvrtku v hale. Takže musí být spokojená, na první sezonu dobrý, a příští rok lépe," usmívá se dvacetiletá rodačka z Oldřišova.

Během soboty nakonec nastoupila také do štafety, protože ženský atletický tým Virginia Tech University bojoval o celkové vítězství v šampionátu s dalšími dvěma univerzitami. "V týmu jsem jedna ze dvou, která umí běžet čtvrtku, takže jsem musela nastoupit. Nedopadlo to už nijak dobře, protože byli všichni unavení a taky běžely za nás i dvě holky, které normálně čtvrtku neběhají," vysvětluje Malíková.

"Svůj úsek jsem běžela přes 54, byla jsem už unavená, nebylo tam nic. A navíc to bylo poprvé, co jsem běžela dvě čtvrtky v jeden den naplno, takže zase nová zkušenost," dodává Malíková.