Malíková ovládla v USA také premiéru na 800 metrů. Tak rychle jsem sezonu ještě nerozbíhala, hlásí

05.02.2022

Česká atletka Barbora Malíková vyhrála závod, ve kterém se do vedení dostala po 550 metrech, v čase 2:05,86, což je zatím s přehledem nejlepší čas sezony elitních amerických atletický soutěží Atlantic Coast Conference (ACC).

Malíková přitom viděla na svém výkonu rezervy. "Nejsem úplně spokojená s tím, jak jsem zvládla průběh závodu. Na druhou stranu jsem ale nemohla očekávat, co budou dělat soupeřky," vysvětluje teprve dvacetiletá atletka.

"S časem jsem ale spokojená, protože jsem sezonu ještě tak rychle nerozbíhala, vždy to byl čas nad 2:06. Teď musíme s trenéry zapracovat na rezervách po psychické i fyzické stránce," pokračuje Malíková, která v USA běžela teprve druhý halový závod.

A jak vypadal další vítězný závod pohledem Malíkové? "Běžela jsem na první místo. S trenérem jsme se dohodli, že budu ostatní předbíhat nejdříve po 400 metrech, což se povedlo, protože jsem šla do vedení asi po 550 metrech. Potom už jsem běžela na sebe. Trenér v USA je spokojený a doufám, že trenérka v Česku taky," směje se Malíková.

Mimochodem Malíkové premiérový čas na 800 metrové trati z plného tréninku je osmým nejlepším v historii Virginia Tech University. "Příště bych měla běžet čtyřstovku ve štafetě. Jsem ráda, že jsem zase nabrala zkušenosti, jak to chodí na amerických závodech," uzavírá mladá atletka z Oldřišova.