Mäki zazářila na Zlaté tretře. Rychleji běžela zatím jenom na olympiádě v Tokiu

31.05.2022

Elitní česká běžkyně Kristiina Mäki zaběhla na Zlaté tretře svou druhou nejrychlejší patnáctistovku v kariéře. V Ostravě finišovala v čase 4:04,17, což na nejkvalitněji obsazeném českém mítinku stačilo na celkově jedenácté místo.

Přitom Mäki běžela rychleji závod na 1500 metrů pouze v Tokiu, kde díky parádnímu času 4:01,23 postoupila do olympijského finále.

"Konečně můžu říct, že jsem se závodem spokojená, protože po těch posledních dvou nevydařených závodech bylo těžké si věřit, že zaběhnu něco rychlejšího," připomíná dcera finského otce a české matky hlavně nedávný závod Diamantové ligy v Birminghamu.

"Na tréninku to vypadalo dobře, takže jsem ráda, že jsem to zlomila. Sice to stačilo jen na deváté místo, ale jsem opravdu spokojená, protože to jsem běžela svůj druhý nejrychlejší závod," pokračuje Mäki, která hned po doběhu mohla sledovat svého partnera Filipa Sasínka v běhu mužů na 800 metrů.

Už v neděli čeká olympijskou finalistku z Tokia start v rámci Diamantové ligy v marockém Rabatu. "Těším se moc a doufám, že tam ještě vypiluju nějaké věci, které ještě dneska byly špatně," pokračuje česká reprezentantka.

"Ještě bych chtěla moc poděkovat všem, co mi fandí, píšou a podporují mě, i když se mi zrovna nedaří. Vždy mě to žene dopředu a je to strašně super," dodává matka rok a půl starého syna Kaapa.