Mäki veze z Marseille třetí místo. Na konci jsem cítila rakety, směje se

15.06.2022

Elitní česká atletka Kristiina Mäki veze z mítinku v Marseille třetí místo. V závodě na 1500 metrů navíc zaběhla svůj třetí nejrychlejší výkon v kariéře časem 4:04,45. Na mítinku ve druhém největším městě Francie běžela rychleji pouze Němka Kleinová a Embaeyová z Etiopie, která vyhrála v čase 4:02,78.

Loňská finalistka olympijských her v běhu na 1500 metrů se v Marseille oproti poslednímu vystoupení ve Švédsku zlepšila o necelých deset vteřin. "Byl to úplně jiný závod než v neděli. Cítila jsem tam rakety na konci," směje se dcera finského otce a české matky.

"S třetím místem i časem 4:04,45 jsem dost spokojená, vždyť je to můj třetí nejlepší výkon vůbec," pokračuje Mäki, které do dějiště závodu nepřiletěla taška s teniskami. Závodní tretry a dres ale měla naštěstí u sebe.

Mäki navíc problémy s cestováním potkaly podruhé během velmi krátké doby, protože kvůli zpoždění přiletěla na Diamantovou ligu do marockého Rabatu s jednodenním zpožděním. "Tentokrát jsem zase musela na letiště pro tašku, což zabralo kvůli zácpě dvě hodiny," vysvětluje česká reprezentantka.

"Možná bych tašky mohla ztrácet častěji, protože mi to alespoň odvedlo hlavu od závodu," dodává na závěr matka rok a půl starého syna Kaapa.