Mäki skončila na mistrovství Finska druhá. Chtěla jsem vyhrát, takže spokojená nejsem, hlásí

08.05.2022

Kristiina Mäki skončila na mistrovství Finska v krosu na druhém místě. V závodě na čtyři kilometry nestačila pouze na loňskou vítězku Natalii Blomqvistovou. "Chtěla jsem jí loňský výsledek vrátit, ale bohužel se mi to nepovedlo," říká finalistka posledních olympijských her v Tokiu v běhu na 1500 metrů.

"Skončila jsem na druhém místě, což nebylo podle očekávání, ale zhruba v polovině trati přišel trhák od Natalie Blomqvistové, která závod nakonec vyhrála," říká česká atletka, která má finské občanství po otci.

Přitom Mäki odletěla do Finska s vítěznými ambicemi. "Nepočítala jsem, že skončím druhá. Po minulém roce jsem chtěla Natalii druhé místo vrátit, ale nepovedlo se," pokračuje atletka, která minulý rok na mistrovství Finska startovala čtyři měsíce po porodu.

"Běžela jsem čas 13:26, což je zhruba tempo 3:21 na kilometr. Z tréninkového pohledu to není špatné, ale je to druhé místo, takže úplně spokojená nejsem. Uvidíme jak bude vypadat start na dráze, který už mě čeká příští týden," uzavírá Mäki.