Langer si zahraje finále švédské ligy. Nejde to s ničím srovnávat, říká po postupu v prodloužení sedmého zápasu

19.04.2022

Švédský florbalový klub Kalmarsund s Filipem Langerem v sestavě si zahraje finálový duel proti nejlepšímu klubu základní části elitní švédské ligy Falunu. Kalmasrund postoupil do finálového dne poprvé v historii poté, co v rozhodujícím sedmém finále proti Växjö vyrovnal těsně před koncem, aby rozhodl v prodloužení. Langer se na postupové výhře podílel jedním gólem.

Kalmasrund prošel do finále postupně v šesti zápasech přes Helsingborg a nyní rozhodl až v sedmém duelu proti Växjö. "Je hrozně těžké to celé hodnotit, protože play-off je tady obrovské, šílené a opravdu hodně náročné," usmívá se Langer, který ve čtvrtfinále nastupoval i přes zranění nohy.

"Postup do finále jsme si zasloužili, na konci rozhodujícího zápasu jsme měli spousty šancí. Zasloužili jsme si vyrovnat už dříve. Hráli jsme odvážně, tvořili jsme hru. Myslím, že i v první třetině jsme hráli dobře, přestože jsme prohrávali 0:2. Opravdu celou sérii jsme se zlepšovali a jsem přesvědčený o tom, že postup je zasloužený. Čeká nás ještě poslední krok a musíme se soustředit na sobotu," připomíná Langer, že i ve Švédsku se hraje o titul na jedno vítězné utkání.

A jak vidí šance proti týmu, který ovládl základní část? "S Falunem jsme hráli v sezoně hodně vyrovnaně. U nich jsme prohráli v prodloužení a doma jsme vyhráli. Myslím si tedy, že nehraje roli, že se hraje na jediný zápas. Rozhodne to, kdo bude více odvážnější," pokračuje stále teprve dvacetiletý útočník.

Langer také popsal, jak psychicky náročné bylo pro všechny zvládnout obě série. "Tlak jsme cítili od všech. Pro klub je to velký okamžik, protože v elitní lize zase není tak dlouho. Vlastně teprve minulý rok hrál Kalmarsund semifinále a letos nás čeká poprvé finále," připomíná bývalý kapitán Tatranu Střešovice.

Právě kvůli takovým momentům se student Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích rozhodl opustit Česko. Už v sobotu navíc může napodobit Martina Tokoše, který právě s Falunem vyhrál před pěti lety jako první Čech švédskou ligu.

"Tyhle zápasy nejde s ničím srovnávat. Ani s reprezentací, kde se hraje na jeden zápas. A vlastně s ničím, protože ve Švédsku je celá sezona neuvěřitelně vyrovnaná. Sedmý zápas v prodloužení člověk nezažije nikde na světě, jsem šťastný, že jsem u toho mohl být," cení si český hráč, kterého v play-off zklamali zatím pouze někteří hráči z Växjö, kteří po vyřazení soupeřům nepodali ruce.