Joglová si doběhla na pražském maratonu pro český titul

08.05.2022

Marcela Joglová doběhla pražský maraton jako nejrychlejší Češka za 2:39:23 a získala tak premiérový český titul. "Čas by měl být asi lepší, ale vzhledem k okolnostem jsem spokojená," hlásí Joglová po premiérovém českém titulu.

Elitní česká maratonkyně se představila na pražském maratonu poté, co před měsícem odstoupila ze závodu v nizozemském Rotterdamu. "Marcela splnila vše, co jsme si předsevzali. To znamená vybojovat domácí titul a neplýtvat ve vedru silami," hodnotí trenér Jan Pernica.

"Chtěla jsem titul a doběhnout, abych mohla uzavřít běžeckou tréninkovou kapitolu," říká Joglová. "Konečně můžu říct, že jsem si závod opravdu užila, protože lidi okolo trati byli skvělí. Bylo tam spousta známých, takže jsem si atmosféru opravdu užívala," pokračuje elitní česká vytrvalkyně.

Podle Pernici bylo s výhledem na srpnové mistrovství Evropy (ME) ideální i teplé počasí. "Na ME očekávám podobné těžké podmínky, co se týče teploty. Proto jsem rád za pražskou zkušenost s teplým počasím," říká Pernica.

"S počasím jsem spokojená, nepřišlo mi ani, že by bylo tak brutální vedro, aby mě úplně sejmulo," pokračuje Joglová. "Co se týče průběhu závodu, tak jsem ho rozběhla opatrně, nicméně v průběhu jsem začala vadnout. Cítila jsem, že mi chyběly naběhané kilometry v intenzitě," vysvětluje rodačka z Klatov.

"Doufám, že si teď odpočinu a na ME předvedu zase nějaký pořádný výkon. Na domácí půdě jsem si to opravdu užila, ale to neznamená, že jsem se nesnažila, prostě to dnes lépe nešlo, bohužel," uzavírá Joglová.