Joglová na pražském maratonu? Ještě to není stoprocentní, ale běžet bych měla, říká

29.04.2022

Elitní česká vytrvalkyně Marcela Joglová plánuje, že poběží před domácími fanoušky pražský maraton necelý měsíc poté, co nedokončila závod v Rotterdamu. "Startovat měsíc po posledním závodě se zdá jako super varianta. Navíc na domácí půdě v krásné Praze s mnoha českými fanoušky," říká Joglová.

"Hned poté, co se mi nepovedlo dokončit závod v Nizozemsku, vznikla myšlenka, že poběžím jiný závod. Zdraví mi ale naznačilo, že musím trochu zvolnit a počkat, až se budu cítit lépe," vysvětluje dvacátá maratonkyně z mistrovství světa 2019 v Dauhá.

Do pražského maratonu by tak Joglová měla nastoupit po 29 dnech od maratonu v Rotterdamu, kde odstoupila na 28. kilometru. "Startovat měsíc po posledním závodě se zdá jako super varianta. Navíc na domácí půdě v krásné Praze s mnoha českými fanoušky," pokračuje Joglová, která může v rámci pražského závodu zaútočit také na další republikový titul.

"Na druhou stranu stále ještě nejsem úplně stoprocentně fit, takže vzhledem ke zdravotním problémům nepoběžím s velkými ambicemi. Medaile by byla krásná, ale vlastně teď nevím, co od sebe můžu očekávat," říká Joglová. "Vlastně každý den mi říkají moje nohy něco jiného," dodává.

Konečné rozhodnutí si tedy Joglová nechává na poslední chvíli. "Prostě stále čekám, jak se budu cítit v příštím týdnu. Na 99% ale běžet plánuju," ujišťuje na závěr Joglová.