Jílková vyhrála další boxerský turnaj. Tentokrát v Rumunsku

26.02.2022

Nedávno teprve patnáctiletá česká thaiboxerka, boxerka a hokejista Viktorie Jílková si připsala další sportovní úspěch. Na boxerském turnaji v rumunském Brašově dominovala proti zkušenější řecké soupeřce.

Do Brašova se sjelo více než 200 mladých boxerů z dvaadvaceti států s tím, že Jílková startovala v kategorii kadetek do 54 kilogramů. Díky losu byla navíc nasazena rovnou do finále turnaje, ve kterém vyřídila Řekyni Marii Georgopolouovou 5:0 na body.

"Řekyně je o rok starší a ve finále byla hned dvakrát počítánu. Poprvé v prvním kole a podruhé ve třetím. Hlavně proto, že Viki celý zápas dominovala a rozdávala údery, poradila si tak s velkou silou Řekyně, takže si určitě zaslouží pochvalu," hlásil bezprostředně po zápase otec Lukáš Jílek, který Viktorii trénuje.

"Zápas byl od začátku ve vysokém tempu, takže to bylo velmi náročné. Soupeřka byla sice o něco menší ale opravdu silná s tím, že chodila pořád dopředu. Mám velkou radost, že jsem vyhrála 5:0 na body. Chtěla bych poděkovat všem za podporu," pokračuje Viktorie.

"Trochu nás mrzelo, že nebylo ve váhové kategorii do 54 více holek, ale Viktorie tady ve volném čase spárovala se Švýcary a Rumuny a s nikým neměla problém," dodává Jílek.