Jílková neměla na mistrovství republiky konkurenci. Turnaj ovládla počtvrté v řadě

23.04.2022

Viktorie Jílková ovládla počtvrté mistrovství republiky v boxu. Tentokrát na turnaji v Chomutově vyhrála v kategorii do 57 kilogramů. "Viki ukázala krásný technický a tvrdý box. Jdeme správným směrem," hlásí otec a zároveň trenér Lukáš Jílek.

Patnáctiletá boxerka, která Česko reprezentuje také v hokeji, porazila na chomutovském turnaji dvě soupeřky. Semifinálový duel multitalentované sportovkyně ukončil rozhodčí už před limitem, ve finále sice soupeřka vydržela všechna tři kola, nicméně Jílková zvítězila jednoznačně 5:0 na body.

Čtvrtou účast na mistrovství republiky tak Jílková proměnila ve čtvrtý titul. "Mistrovství bylo úspěšné, Viki byla připravená a ukázala krásný technický a tvrdý box," hlásí otec a trenér Lukáš Jílek. "Myslím si, že jdeme správným směrem. Nemůžu Viki vůbec nic vytknout, takže jdeme správným směrem," dodává pyšný otec.

A jak hodnotí své vystoupení samotná Viktorie? "V semifinále to rozhodčí ukončil před limitem, protože jsem měla velkou převahu. Soupeřka byla sice kvalitní, ale zápas jsem si pohlídala," říká boxerka, která od září nastoupí na střední školu.

"Před finálovým zápasem jsem nebyla ve stresu, protože jsem věděla, že jsem dobře připravená. Soupeřka byla ale opravdu silná, byla hodně v krytu, ale nakonec jsem si s ní poradila," pokračuje Jílková.

"Myslím si, že to byl pěkný a technický zápas. Mám radost z toho, že jsem počtvrté mistryně republiky," dodává Jílková, která vedle boxu a hokeje exceluje také v thajském boxu.