Jílková má další evropský titul, tentokrát v hokeji. Měly jsme super tým, říká

15.05.2022

Česká hokejová reprezentace žen do 16 let ovládla evropský šampionát v Budapešti. V sestavě nechyběla ani talentovaná Viktorie Jílková, která tak přidala k boxerským titulům i ten hokejový.

"Máme velkou radost, že jsme přivezly historicky první zlatou medaili. Byly jsme super tým a dobrá parta se super trenérem," uvedla Jílková po turnaji, na kterém Češky porazily postupně Francii, Norsko, Švýcarsko a Maďarsko.

V prvním utkání proti Francii přispěla Jílková brankou k výhře 5:1. "První zápas byl takový rozehrávací, hodně jsme tlačily, ale nebylo to ještě úplně ono. Proti Norkám to bylo těžké, protože byly hodně silové, ale byly jsme hokejovější a většinu zápasu u nich v pásmu a vyhrály 6:1," řekla Jílková.

Nejtěžší zápas čekal mladé české hokejistky v semifinále proti Švýcarkám. "Vyhrály jsme až po nájezdech 3:2. Byl to fakt těžký zápas nahoru dolů, takže jsme měly opravdu velkou radost," pokračovala patnáctiletá útočnice.

"Ve finále jsme měly velkou převahu a porazila Maďarky 4:0. Doufám, že na dalších turnajích navážeme na tenhle úspěch," dodala Jílková.