Jako Procházka. Ducár odletěl do Londýna coby náhradník velké titulové bitvy

08.12.2021

Dvě soustředění ve Španělsku v kempu tvrdého Francouze Arsena Goulamirjana (26-0, 18 KO), mezitím italský "výlet" s českou výpravou kolem kouče Filipa Miňovského. To je poslední měsíc nejlepšího českého boxera současnosti Vasila Ducára (10-4-1, 9 KO), který dnes odletěl do Londýna. Důvod? Role náhradníka pro hlavní duel večera Micka Hennessyho mezi domácím Isaakem Chamberlainem (13-1, 7 KO) a Dilanem Prasovičem (15-1, 12 KO).

Je to pět týdnů, co si pozici náhradníka titulového duelu v UFC vyzkoušel nejlepší český MMA zápasník Jiří "BJP" Procházka.

Nyní tato role připadla na tuzemskou boxerskou jedničku, shodou okolností také moravského rodáka, Vasila Ducára. Stejně jako o dva roky mladší krajan, také jednatřicetiletý policista z povolání se do zápasu nakonec nejspíše nedostane. Ale...

"Vasil právě dokončil kemp se šampionem křížové váhy Arsenem Goulamirjanem. Samozřejmě si toho všimli také v Anglii. Díky těmto zkušenostem i zápasům na britské půdě ho nyní čeká nová výzva. A to pozice náhradníka pro duel, který je na britské půdě hodně očekávaný, takže promotéři nechtějí nic riskovat," řekl k Ducárově cestě jeho manažer Tarik Saadi.

Mimochodem, tím promotérem je muž, který do velkého boxu přivedl třeba i současného krále těžké váhy a šampiona WBC Tysona Furyho.

"Vasil je v záloze, ale pokud by se cokoliv stalo, musí být připravený naskočit a chopit se své šance, aby přivezl pás do České republiky. Fyzické i boxerské dovednosti na to má," přidal zkušený Francouz, díky jehož práci v zákulisí se česká jednička dostala do žebříčku prestižní federace WBC.

Pokud by v pátek na National Sports Centre nastoupil a zvítězil, dostal by se také do ratingu IBF, o jejíž volný Mezinárodní pás se bude mezi Chamberlainem a Prasovičem boxovat.

"Neřeším, že jsem náhradník, prostě tam jedu, jako kdyby mě čekal zápas. Už se připravuji vlastně tři čtvrtě roku, takže jsem rád, že je tu případná šance na to ji zúročit," připomněl Ducár skutečnost, že měl 11. září boxovat v Kanadě s Ryanem Rozickým, ze souboje ale na poslední chvíli sešlo. Jak jinak v dnešní době než kvůli koronavirovým omezením v pořádající zemi.

To sice nyní nehrozí, všichni zainteresovaní jsou již v britské metropoli, hrozba zranění, nebo především pozitivního testu na covid-19 ale visí ve vzduchu vlastně až do úvodního gongu. Také proto musí český náhradník projít kompletní předzápasovou ceremonií, tedy mít i zápasovou váhu.

"Je to tak, samozřejmě mě nebudou vážit veřejně, ale projdu vším. Beru to tak, že je to pro mě letos naposledy, takže tím projdu a pak si mohu s klidným svědomím užít vánoční svátky a vstup do nového roku, kdy budu moct trošku vyskočit ze zápasového režimu," dodal znojemský rodák.

Kdo ví, třeba si nakonec v Londýně nadělí v pátek nečekaný vánoční dárek...