Fleretista Choupenitch má další bronz. Poznal, jaké je být lovnou zvěří

26.10.2021

Fleretista Alex Choupenitch má další bronz! Olympijskému medailistovi z Tokia cinkla tentokrát medaile na turnaji v chorvatském Záhřebu, kde se musel popasovat s konkurencí z 25 zemí, v akci bylo na 140 šermířů. "Jsem vážně spokojený, protože jsem měl hodně dobrých soupeřů. A taky je pravda, že když už se zadaří, tak beru jen první nebo třetí místo," hodnotí své vystoupení na satelitním turnaji český reprezentant.

V boji o finále podlehl maďarskému soupeři těsně 13:15, radost mu to ale nepokazilo. Věděl, že konkurence byla opravdu velká. Obvykle se na turnaji kategorie "satelit" objevovalo v minulosti kolem šedesáti borců, teď jich byl více než dvojnásobek, i když si za výsledky na turnaji připisují borci méně bodů do světového žebříčku než při Světovém poháru.

"Bral jsem ten turnaj tréninkově, ale jel jsem na něj moc rád, protože před prosincovým Světovým pohárem v Dubaji budou mít Italové i Francouzi své turnaje, tak jsem si potřeboval zašermovat a v tomhle směru se vše splnilo a jsem spokojený," přiznal Choupenitch. Šest zápasů na něj čekalo už ve skupině, dalších pět pak ve vyřazovacích bojích na patnáct zásahů. "Tenhle turnaj byl nejlepší trénink, jaký jsem mohl mít. Vím, že jsem tam měl hodně dobrých, ale i špatných momentů," konstatoval fleretista.

Do turnaje šel v úplně jiné pozici než před olympiádou. Teď poznává na vlastní kůži dopady svého úspěchu. Přišel o pozici lovce, který se chtěl vytáhnout na hvězdy. "Byl jsem najednou lovnou zvěří. Každý měl obrovskou chuť mě porazit, bylo fajn si tu pozici vyzkoušet," svěřil se Choupenitch. "Soupeři byli agresivní, pokaždé, když mě zasáhli, křičeli nadšením," popisoval atmosféru, v níž šermoval, během cesty na soustředění do Itálie. "Už si připadám jako kamioňák, za poslední měsíc najedu šest tisíc kilometrů."

Na oslavy olympijského triumfu už přitom dávno zapomněl. Teď je před ním jen další a další porce tréninkové dřiny. I proto uvítal, že se tvrdou tréninkovou práci zpestří vystoupením v Záhřebu. "Moc se mi tam líbilo. Krásná hala, skvělá organizace, i ta obrovská chuť lidí. Moc jsem si to užil, i když jsem to měl mnohem těžší, když se chtěla konkurence vytáhnout," dodal.

Světový pohár začíná 10. prosince v Dubaji.