Dostálová s Francovou vyhrály premiérový turnaj sezony

16.05.2022

Plážové volejbalistky Magdalena Dostálová a Tereza Francová ovládly turnaj v Olomouci v rámci Letního Poháru. Nejvýše nasazené hráčky ztratily během turnaje v pěti zápasech pouze dva sety. "Z našeho výkonu mám opravdu radost, hrály jsme fakt dobře," hlásí Dostálová.

Dostálová s Francovou vstoupily do nové sezony vítězstvím nad Gabrielou Němčíkovou a Petrou Hrobárovou 21:8 a 21:15, aby ve druhém zápase narazily na Annu Dostálovou s Eliškou Trněnou. Sesterský souboj vyzněl pro mladší Magdalenu, která společně s Francovou vyhrála tentokrát 21:15 a 21:13.

Dostálová s Francovou poté zvládly i duel o postup mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. Ani Markéta Bendíková s Annou Budinskou totiž nedokázaly proti pozdějším vítězkám uhrát set.

"To byl hodně dobrý zápas. Neříkám, že úplně s přehledem, ale hráli jsme opravdu dobře, měly jsme dobrou úspěšnost útoků a zaslouženě postoupily," říká Dostálová po vítězství 21:14 a 21:17.

Nejvýše nasazený pár turnaje, na kterém startovalo 24 dvojic, tedy ztratil první set až v semifinále.

"Proti Gabriele Hrubanové a Valerii Dvorníkové to bylo takové napínavější. V prvním setu jsme párkrát zaváhaly a neměly jsme úplně přesvědčivý útok, ale ve druhém setu jsme se zlepšily a v rozhodujícím třetím setu jsme si to pohlídaly," popisuje mladší sestra čtyřnásobného olympijského medailisty Josefa Dostála.

Ve finále poté Dostálová s Francovou narazily na druhé nasazené Markétu Starou a Štěpánku Šťastnou z Opavy.

"První set jsme zvládly i díky servisu. Druhý set probíhal dost podobně, jenže jsme nezvládly koncovku a kvůli našim chybám jsme prohrály 25:27. Ale v rozhodující hře jsme si znovu hlídaly náskok až do konce. Hrozně moc nás to bavilo, mám z toho dobrý pocit," raduje se Dostálová.

"Akorát po finále Tereza dostala strašné křeče do nohou, tak ji pár diváků muselo odnést ze hřiště pod studenou vodu a ještě ji museli krmit hořčíkem. Naštěstí to přišlo až v úplné koncovce zápasu, takže to bylo docela náročné," dodává Dostálová.