Dostál bere z Poznaně čtvrté místo. Pro mě až překvapivý úspěch, říká

29.05.2022

Rychlostní kanoista Josef Dostál si ze závodů Světového poháru v Poznani přivezl čtvrtou příčku z individuálního závodu na 1000 metrů. Na bronz chyběla čtyřnásobnému olympijskému medailistovi necelá vteřina.

"S výsledkem jsem dost spokojený, i když samozřejmě k úplné spokojenosti chybělo pódium, které by se pravděpodobně dalo zvládnout, kdybych měl lepší startovací pozici ve finále," hodnotí Dostál. "Čtvrté místo je pro mě až překvapivé," pokračuje.

Dostál totiž v Poznani nastoupil v rámci závodů Světového poháru teprve do prvního finálového závodu v sezoně. Minulý týden v Račicích totiž v deblu společně s Radkem Šloufem postoupili pouze do finále C. V Poznani sice zkušená dvojice postoupila alespoň do finále B, ale pořadatelé zmíněný závod kvůli větrnému počasí zrušili.

"Finále K1 jsem jel až překvapivě dobře. Hlavně se mi povedl start, po kterém jsem byl vepředu. Potom jsem si počkal na vlnu, takže jsem byl na mezičase jeden z posledních," vysvětluje devětadvacetiletý závodník, že si v průběhu kilometrové trati odpočinul.

"Myslel jsem, že budu muset finišovat maximálně 250 metrů před cílem, protože kdybych začal dříve, tak jsem předpokládal, že bych před cílem vytuhl. Jenže jsem to nevydržel a začal finišovat příliš brzy, takže to stačilo v uvozovkách pouze jen na čtvrté místo," pokračuje Dostál.

"Na druhou stranu s výsledkem jsem hodně spokojený. Hlavně potom, jak probíhala příprava na tuto sezonu," dodává Dostál, který protnul cíl podle svých slov s úsměvem na rtu i proto, že na něj čekala přítelkyně Anežka Paloudová.