Cítil jsem, že soupeře můžu ukončit ve druhém kole, tak jsem to udělal, říká Ducár po obhajobě titulu

11.06.2022

Nejlepší český profesionální boxer Vasil Ducár obhájil domácí titul v křížové váze. Na galavečeru Znojemský Ring ukončil zápas s Markem Procházkou po dominantním výkonu před limitem. Ducárův soupeř šel k zemi dokonce už ve druhém kole.

Ducár, který pochází ze Znojma, se představil domácím fanouškům v titulovém zápase poprvé v kariéře. "Atmosféru jsem si opravdu užil, podpora byla skvělá. Chtěl bych pochválit organizátory, protože se galavečer opravdu povedl," začíná své hodnocení nejlepší český boxer.

"Jsem rád, že jsem potvrdil post české jedničky a ještě doma ve Znojmě. Prostě doma nemám o level konkurenci," pokračuje Ducár, který svého soupeře dostal ve druhém kole k provazům, kde do něj tak dlouho bušil, až šel k zemi.

Oproti letošnímu zápasu o světový titul WBA proti Miku Perezovi, ve kterém Ducár padl po výborném výkonu v 11. kole, byl znojemský rodák v zápase o český titul naprostým favoritem, což bez větších problémů potvrdil.

"Zápas proběhl podle plánu, první kolo jsem si soupeře klasicky oťukával. O přestávce jsme si s trenérem dali v uvozovkách povolení, že můžu na soupeře všechno vypustit," vysvětluje civilním povoláním policista ze speciální jednotky.

"Zařadil jsem vyšší rychlostní stupeň a na soupeře pořádně nastoupil. Určitě jsem soupeře nechtěl podcenit, ale po prvním kole jsem cítil, že bych mohl zápas ukončit, tak jsem to udělal" dodává.

V noci ze soboty na neděli čeká titulový zápas také Ducárova kamaráda Jiřího Procházku, který bude bojovat o světový titul v UFC proti Gloveru Teixeirovi z Brazílie.

"Jirkovi bych chtěl popřát, aby zápas s Teixeirou vyhrál. Pocházíme oba z jižní Moravy a vlastně jsme spolu na začátku trénovali thajský box. Jeho cestu sleduju a přeju mu jen to nejlepší," dodává elitní český boxer.