Chvíli po porodu skončila na mistrovství Finska druhá. Letos chci vyhrát, říká Mäki

06.05.2022

Česká reprezentantka Kristiina Mäki, která má po otci také finské občanství, pravidelně závodí také na mistrovství severské země v krosu. "Chci tam vyhrát," hlásí těsně před závodem finalistka posledních olympijských her v Tokiu.

Mäki, která přišla v březnu o halové mistrovství světa kvůli covidu, vyběhne do závodu v rámci mistrovství Finska v neděli odpoledne. "Příprava probíhala dost podobně jako v minulosti. Na kros zase tolik necílíme. Je to spíše taková součást přípravy na léto a hlavně na dráhu," říká Mäki.

Minulý ročník skončila rodačka ze západofinského Seinäjoki ve zmíněném závodě druhá. "Jenže to jsem běžela čtyři nebo pět měsíců po porodu. Letos od sebe čekám, že vyhraju. Podle startovní listiny by to neměl být problém, ale samozřejmě člověk nikdy neví. Každopádně tam jedu s tím, že chci vyhrát," hlásí partnerka dalšího elitního běžce Filipa Sasínka.

Ve Finsku by se chtěla česká reprezentantka představit ještě během léta na dráze. "Nicméně termínově to letos vychází mezi mistrovstvím Evropy a světa, takže nevím, zda to vyjde," dodává maminka ročního syna Kaapa, se kterým zvládla letošní náročnou přípravu.