Po Světovém poháru rovnou na Sokola roku. Choupenitche čeká náročný víkend

14.04.2022

Bronzový medailista z olympijských her v Tokiu Alex Choupenitch bude na Světovém poháru v srbském Bělehradu nasazený přímo do hlavního soutěže. V současnosti podle žebříčku devátý nejlepší fleretista na světě se představí také v týmové soutěži společně s Markem Totuškem a Janem Krejčíkem.

Choupenitch se po vítězství na brněnské Sokol Cupu připravoval na elitní konkurenci tradičně v zahraničí, kde trénuje se zahraničními reprezentacemi.

"Byl jsem na dvou kempech, na jednom mezinárodním v Itálii a na druhém minulý týden v Paříži, kde jsem trénoval s týmy Hong Kongu a Francie," říká se sedmadvacetiletý fleretista, který bude šermovat v Srbsku v individuální soutěži v neděli, v týmové poté v pondělí.

Brněnský rodák by v Srbsku rád navázal na parádní úspěch z Káhiry, kde na konci února skončil rovněž na turnaji Světového poháru na šestém místě, když ho od medaile dělil jediný zásah. Tehdy si poprvé ve své kariéře vyzkoušel na prestižních závodech i týmovou soutěž.

"V Bělehradu to bude naše druhé týmové vystoupení. Stále jsme ale v roli velkých outsiderů," připomíná Choupenitch, že v Česku na rozdíl od šermířských velmocí chybí větší konkurence. "Věřím ale, že když získáme další zkušenosti, tak nám to v dalších turnajích pomůže," dodává.

Ihned po návratu z Bělehradu čeká Choupenitche příjemná povinnost. V úterý totiž bude patřit mezi největší favority ankety Sokol roku. "Na vyhlášení se těším, určitě to bude příjemná akce," uzavírá šermíř, který v Tokiu vybojoval pro Sokol první olympijskou medaili po 73 letech.