Choupenitch ovládl s týmem mistrovství Francie. Zase mi uletělo letadlo, ale když se vyhraje, tak to stojí za to, hlásí

22.05.2022

Český fleretista Alex Choupenitch vyhrál se svým týmem ISSY Mousque mistrovství Francie, na které si mohou jednotlivé domácí týmy pozvat vždy jednoho zahraničního šermíře. Choupenitch tak společně se třemi francouzskými fleretisty ovládl turnaj, na kterém startovali ti nejlepší šermíři na světě.

"Takže to vypadalo tak, že přijel olympijský vítěz Cheung Ka Long, nebo Ital Alessio Foconi, který je sice teď v žebříčku třetí, ale asi tři roky byl světovou jedničkou," hlásil po vítězství na prestižním turnaji český reprezentant.

Choupenitch stejně jako v národním týmu vždy zápasy zavíral, takže šermoval právě proti velkým jménům světového šermu. "V semifinále se nám povedlo vyřadit právě tým Cheung Ka Longa. Měl jsem radost, že jsem mu to mohl oplatit za olympiádu," připomněl Choupenitch, že v Tokiu vypadl právě s reprezentantem Hongkongu.

"Ve finále jsme potom porazili tým s Foconim. Sice mi zase uletělo letadlo, ale když se vyhrává, tak to stojí za to. Je to pro mě obrovská vzpruha a radost, protože jsem týmový hráč a strašně moc mě týmové soutěže baví," pokračoval rodák z Brna.

"Kdybychom startovali s takovým týmem na turnajích Světového poháru, tak si myslím, že bychom byli horcí kandidáti na výhru," dodal Choupenitch o spolupráci s Maximilienem Chastanetem, Maximem Pautym a Alexandrem Sidem.