Choupenitch byl v Káhiře mezi absolutní elitou jeden zásah od medaile. Za šesté místo jsem ale moc rád, hlásí

26.02.2022

Do Egypta se sjeli elitní šermíři včetně Alexandra Choupenitche, který startoval na Grand Prix v Káhiře jako devátý nejvýše nasazený fleretista. Choupenitch postupně porazil tři soupeře, ale ve čtvrtfinále padl po velmi těsném boji s Rusem Vladislavem Mylnikovem 14:15.

Fleretista původem z Brna během jednodenního vyřazovacího turnaje porazil postupně Japonce Kazukiho Imuru 15:6, Američana Marcella Olivarese 15:4 a také Cheolwoo Ima 15:4 z Jižní Koreje.

Ve čtvrtfinále proti ruskému reprezentantovi Vladislavu Mylnikovi byl Choupenitch jediný zásah od semifinále, která na všech šermířských turnajích s výjimkou olympijských her znamená minimálně bronzovou medaili.

"Mylnikov šermoval na turnaji velmi dobře, dokonce porazil i světovou jedničku. Těsná prohra 14:15 mě mrzí hodně. I vzhledem k tomu, že jsem vedl 14:13, byla pauza a soupeř vyrovnal po mé nepozornosti. Potom jsem měl fakt smůlu, kdy mi nerozsvítil fleret. Ale nevadí, jede se dál," hlásil Choupenitch těsně po turnaji.

Choupenitch je ale po jedním z dosavadních vrcholů sezony nadmíru spokojený. "Pro mě je šesté místo skvělý úspěch, kor v kontextu toho, co se dělo poslední dva měsíce. Byl jsem nemocný, měl jsem koronavirus, takže jsem neměl možnost trénovat. Řešil jsem rodinné záležitosti, nějaké věci okolo mého týmu, takže to bylo složité období," pokračoval bronzový medailista z Tokia.

"Na kdyby se nehraje, ale kdybych postoupil do semifinále, tak bych narazil na Japonce Takahira Šikineho, se kterým jsem právě na olympiádě šermoval o bronz," připomněl Choupenitch. "Ale opakuji, šesté místo je skvělý výsledek, teď se budu dávat zdravotně dohromady a těším se na další Světový pohár, který by měl proběhnout v půlce dubna v Bělehradu," dodal.