Boxer Ducár si na kanadského knockoutéra Rozického věří: Jedu si tam pro ten zelený pás, je krásný

26.08.2021

Zapomenout na sérii čtyř venkovních porážek hodlá nejlepší český boxer současnosti Vasil Ducár (9-4-1, 8 KO) v zápase s Kanaďanem Ryanem Rozickým (13-0, 13 KO), který se uskuteční 11. září na domácí půdě rodáka ze Sydney, a ve kterém půjde o pás WBC Silver International v křížové váze.

Nick Parpa, Samuel Kadje, Kevin Lerena, Herve Lofidi, Alexej Jegorov a Chris Billam-Smith. Šestice boxerů v rekordu Vasila Ducára, se kterými boxoval na jejich domácí půdě. Prvně dva jmenované porazil, knockoutoval.

S další čtyřlístkem prohrál. Vždy na body a se cti., ale prohrál. "V boxu druhá místa neexistují, tak to holt je. Rozicki je rozhodně ale porazitelný, hratelný," tvrdí jednatřicetiletý znojemský rodák trenující už nějaký ten pátek v Praze.

"Tohle je nejslabší z těch posledních soupeřů, se kterými Vasil prohrál. Kdy jindy, než nyní? Jedeme si tam pro pás," nehledal žádné kličky jeho trenér Michal "Mikeš" Vančura poté, co společně absolvovali za dohledu televizních kamer a zástupců médií zhruba hodinový trénink v pražském Spejbl Gymu.

"Jo, ten pás je krásný, kdo by nechtěl mít doma ten zelený pás WBC. To jen tak někdo nemá. Navíc patří mezi top tři tituly této federace," zasnil se na chvíli Ducár. K tomu, aby jej vybojoval, ale v kanadském Sydney rozhodně snít moct nebude. A už vůbec ne usnout v ringu.

"Je to rváč, bitkař, má silný úder. Stoupne si do ringu a mlátí to tam hlava, nehlava. Musím si pohlídat začátek, protože má explozivní sílu. Klíč k úspěchu vidím v tom zvládnout úvodních pět kol, pak věřím, že se to může zlomit," přidává bijec, který přešel mezi profesionály v roce 2015 poté, co doma ve Znojmě vybojoval seniorský titul mistra republiky v boxu mezi amatéry.

Titul mistra republiky mezi profesionály získal paradoxně až loni v prosinci, když ve třetím kole knockoutoval Václava Pejsara. Už nějakou dobu totiž cílí na mezinárodní bitvy a úspěchy. "Nikdy mě nenapadlo, že se budu moct bavit a živit boxem, cestovat takto po světě, je to skvělé," usmívá se policista z povolání.

Pokud by zvítězil a poskočil tak do elitní patnáctky žebříčku prestižní federace WBC v křížové váze, byl by v této společnosti jediný, kdo se neživí boxem na plný úvazek. "Vidíš to. Já mám svoji práci rád, mohu při ní pracovat na kondici, neomezuje mě, mám už najetý systém, který funguje," vysvětluje člen sportovního střediska Olymp Centrum sportu Ministerstva vnitra.

Že onen žebříčkový skok není sci-fi, potvrzuje také sám Ducár: "Manažer Tarik Saadi už mi říkal, že si možná ani neuvědomuji, jak je tento zápas důležitý. Existuje varianta, že bychom si zaboxovali na jednom galavečeru s Ilungou Makabuem (současný mistr světa WBC v křížové váze a tréninkový parťák české jedničky). On by hájil svůj pás a já ten svůj."

Vstříc naplnění první části tohoto plánu - tedy zisku pásu - vyrazí Ducár v úterý 7. září dopoledne. Přes Stuttgart a Toronto až do cílového Sydney. Tam se 11. září, dvacet let po pádu newyorských dvojčat, pokusí zničit Ryana Rozického před jeho fanoušky. "Tip pro sázkaře? Moje vítězství před limitem od osmého kola dál," dodává s úsměvem.

Link na fotky ke stažení níže. Zdroj Sportegy/ Hofman

https://drive.google.com/drive/folders/1WRM9OtIUIPmXJyhX_Wg9OePBBWP9rLZQ?usp=sharing