Box je ve světě úplně nejvíc. Vítězství Furyho před vyprodaným Wembley to zase potvrdilo, říká Ducár

26.04.2022

Na údajný poslední zápas Tysona Furyho si našlo cestu do londýnského Wembley 94 tisíc fanoušků, kteří sledovali, jak Fury v šestém kole ukázkovým úderem na bradu srazil Dilliana Whytea k zemi. Ze zápasu byl nadšený i nejlepší český profi boxer Vasil Ducár.

Podle Ducára zápas ve Wembley jen potvrdil, že je box světovou jedničkou mezi bojovými sporty. "Box žije, to jenom my v Česku si myslíme, že je box na ústupu s tím, že ho válcuje MMA. Víkendový zápas Fury proti Whyteovi ukázal čísla a čísla hovoří za vše," říká znojemský rodák.

Ducár připomíná, že vedle 94 tisíců fanoušků přímo na stadionu sledovaly zápas miliony lidí po celém světě. "I samotné výplaty pro boxery byly extrémní. Fury s bonusem za vítězství inkasoval 33,6 milionu dolarů, což je v přepočtu více než 750 milionů korun," pokračuje Ducár.

"Šampion těžké váhy v MMA dostal nejvíce za jeden zápas 600 tisíc dolarů. Čísla nelžou, box je z celosvětového hlediska prostě úplně nejvíc," tvrdí boxer, který letos v březnu padl v souboji o titul WBA v křížové váze s Kubáncem Mikem Perezem.

"Tohle je hlavní důkaz, proč celebrity a MMA bojovníci chtějí boxovat. Box prostě táhne a čísla to dokazují. Věřím, že i v Česku se nám povede pozvednout box, třeba už 10. června ve Znojmě," připomíná Ducár plánovaný galavečer, za kterým stojí jeho stáj Patron Boxing.

Ducár připomněl také fakt, že zápas přilákal obrovskou pozornost i bez mnohdy strojených konfliktů mezi bojovníky, kterými se všichni zúčastnění snaží upozornit. "Žádný trash talk před zápasem Furyho neproběhl. Dokonce se kluci na vážení spolu objímali a tancovali, nebyla tam žádná nevraživost. Takhle má box vypadat," libuje si jednatřicetiletý boxer.

Ducár si zároveň myslím, že se Fury mezi provazy ještě objeví. Ostatně ani třiatřicetiletý Angličan ihned po duelu nepotvrdil konec kariéry. "Fury je neuvěřitelný boxer, jeho příběh je naprosto brutální. Myslím si, že bude ještě pokračovat. Je až moc chytrý na to, aby teď skončil. Je to další marketingový krok, protože v momentě, kdy se vrátí z důchodu, dostane za další případný zápas ještě více peněz," dodává Ducár.