Barbora Seemanová se stala podruhé v kariéře plavkyní roku

13.01.2022

Momentálně nejlepší česká plavkyně během uplynulého roku plavala olympijské finále, stala se mistryní Evropy a opakovaně posouvala národní rekordy. Anketu Českého svazu plaveckých sportů ovládla Seemanová podruhé v kariéře.

"Za ocenění jsem ráda, je pro mě čest, že jsem byla zvolená nejlepší plavkyní roku. Je to pro mě i trochu zodpovědnost, protože na jednu stranu je to sladká tečka za sezónou, ale na druhou stranu i motivace do dalších let, abych se stále zlepšovala a posouvala," řekla Seemanová bezprostředně po slavnostním ceremoniálu.

Jednadvacetiletá Seemanová si v roce 2021 také poprvé vyzkoušela prestižní ISL ligu. "Byl to asi největší zážitek v mé dosavadní kariéře. Samozřejmě největší úspěch byl na olympiádě, ale přijde mi, že se to stalo už strašně dávno."

V závěru roku Seemanovou před mistrovství světa v Abú Zabí přibrzdily zdravotní potíže, nicméně i této zkušenosti si mladá Češka váží.

"Jsem za to ráda, protože jsem trochu zapomínala na to, co je v mém životě priorita. Chtěla bych se letos zaměřit na sebe a na své zdraví. Minulý rok jsem totiž několik signálů ignorovala a nakonec mi to tělo v prosinci vrátilo," připomněla Seemanová závěr roku.