Alex Choupenitch ovládl domácí turnaj, ve finále porazil parťáka

26.03.2022

Alex Choupenitch ovládl brněnský Sokol Cup. Ve finále porazil týmového kolegu Marka Totuška. "Dvě první místa tady ještě Česko nikdy nemělo," raduje se bronzový medailista z posledních olympijských her, který se na domácí půdě představil poprvé od zmíněných her v Tokiu.

Nejlepší český fleretista současnosti Alex Choupenitch se představil na turnaji, který pravidelně pořádá jeho mateřský klub, po třech letech. "Sokol Cup měl pauzu kvůli koronaviru, ale teď je zase zpátky. Jsem opravdu rád, že se mi znovu povedlo zvítězit," říká brněnský rodák po turnaji, na kterém startovaly okolo sedmdesáti šermířů z celé Evropy.

Přitom Choupenitch je momentálně v plné přípravě na turnaj Světového poháru v Bělehradě, který je na programu v polovině dubna. "Bylo to pro mě těžké, protože mám za sebou opravdu náročný tréninkový týden, co se týče fyzické kondice. S kondiční trenérkou jsme si ale přesto řekli, že turnaj zvládnu i přes těžkou přípravu," pokračuje Choupenitch.

Ve finále porazil bronzový medailista z Tokia reprezentačního kolegu, velkého kamaráda a stále teprve devatenáctiletého Marka Totuška, se kterým oba patří do Vysokoškolského sportovního centra Ministerstva školství. "Měli jsme takové parťácké finále," směje se sedmadvacetiletý fleretista.

"I pro Marka je to skvělý výsledek a celkově pro český šerm. Myslím si, že první dvě místa na Sokol Cupu Česko nikdy nemělo, nebo si to aspoň já nepamatuju. Mám z toho opravdu radost," uzavírá Choupenitch.